Вчені дослідили дві нові системи груп крові

— 29 лютого 2012, 15:30

За словами автора дослідження Брайана Балліфа, дуже мало людей, яким відомо до якої групи вони належать, чи Ланжерейс, чи Джуніор - негативними чи позитивними. "Між тим, при переливанні крові це може стати великою проблемою", - каже він.

Він також зазначив, що наприклад, Джуніор-негативними є більше 50 тис. японців, і доволі часто ця система крові зустрічається у європейських циган, повідомляє Медпортал із посиланням на Forbes.

Дані антигени були виявлені у вагітної японської жінки 10 років тому. У неї міг бути викидень, через загадкову несумісність з групою крові плоду.

Вермонтські вчені у співробітництві із французькими та японськими колегами виділили з поверхні еритроцитів два білка - АВСВ6 и АВСG2, що відносяться до, так званих, транспортних білків (вони переносять метаболіти та іони всередину клітини та із неї).

За цим було проведено генетичні тести, що підтвердили зв'язок цих білків із формуванням антигенних систем крові Ланжерайс та Джуніор.

Автори також помітили зв'язок нових білків із стійкістю організму до протиракових препаратів, що використовуються, також, при лікуванні раку молочної залози.

Реклама:

Головне сьогодні