Лікарі: від горя і туги справді можна померти

660
26 березня 2012

Горе та стрес після втрати близької людини здатні пригнічувати роботу імунної системи. Результати, одержані науковцями, можуть стати поясненням випадкам, коли вдова чи вдівець ідуть з життя невдовзі після смерті своєї половини.

Про це пише The Telegraph.

Легендарний американський музикант Джонні Кеш помер у 2003-му, в віці 71 року. Причиною смерті стали ускладнення від діабету, а також, як казали тоді, горе від утрати дружини, Джун, яка пішла з життя за чотири місяці до того.

Як встановили імунологи з Університету Бірмінгема, стрес та депресія здатні впливати на роботу нейтрофілів, що відповідають за опір бактеріальним інфекціям. Особливо це проявляється в людей старшого віку, зазначають науковці.

"Вони помирають не від розбитого серця, а, швидше, від "розбитої" імунної системи", - каже керівник дослідження Джанет Лорд.

Науковці проаналізували роботу імунної та гормональної системи в 48 здорових добровольців, старших за 65 років. Половина учасників в минулі 12 місяців перенесли якусь тяжку втрату.

Дослідники виявили, що здатність опиратися інфекціям у представників саме цієї групи була знижена. Крім того, в них лікарі виявили підвищений рівень гормону стресу, кортизолу, який пригнічує активність нейтрофілів.

Іще науковці з’ясували, такий гормональний дисбаланс, що спричиняє послаблення імунітету, відбувається й у літніх пацієнтів з переламом шийки стегна.

Як каже невтішна статистика, близько 25% людей, старших за 80 років, зазнавши такої травми, йдуть з житті протягом року.