Фізична активність у літньому віці знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

— 19 квітня 2012, 10:50

Такі результати дослідження, проведеного науковцями з Rush University Medical Center у Чикаго, оприлюднила онлайн-версія фахового видання "Neurology" Американської академії неврології.

У дослідженні брали участь 716 пенсіонерів, чий середній вік становив 82 роки. Упродовж десяти днів науковці безперервно одержували дані про фізичну діяльність піддослідних за допомогою спеціального приладу, пише Deusche Welle.

Ніхто з учасників експерименту на той час не страждав на слабоумство. Крім того, люди регулярно повідомляли про свою фізичну та соціальну активність.

Упродовж наступних трьох з половиною років у 71 піддослідного розвинулася хвороба Альцгеймера. Ті десять відсотків учасників експерименту, які були найменш активними, захворювали у 2,3 раза частіше, ніж ті десять відсотків, які були найактивнішими.

"Дослідження показує, що не лише вправи, а й така діяльність, як приготування їжі, прання, прибирання пов'язані зі зменшенням ризику розвитку хвороби Альцгеймера", - пояснює автор дослідження Арон Бахманн. Тож навіть люди літнього віку, які не спроможні виконувати фізичні вправи, мають користь від активного способу життя.

ВІДЕО ДНЯ

Хвороба Альцгеймера є найчастішою формою деменції, вона становить близько 70% таких випадків. Кількість людей, які потерпають від деменції, за прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров'я до середини цього століття збільшиться майже втричі.

Нині у світі живуть близько 36 мільйонів людей з таким діагнозом. 2050 року, як очікується, їх стане майже 115 мільйонів, повідомила ВООЗ. Причиною такого зростання експерти називають дедалі більшу очікувану тривалість життя у багатьох країнах світу.

Реклама:

Головне сьогодні