В Україні скасовують паперові медичні картки

— 22 червня 2012, 11:45

Уряд України вводить електронний реєстр пацієнтів у медичних установах, що призведе до відмови від паперових медкарток.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

21 червня Кабінет міністрів оприлюднив постанову №546 від 6 червня про створення електронного реєстру пацієнтів.

Згідно з документом, медичні установи всіх форм власності будуть зобов’язані вносити в єдину базу даних інформацію про фізичну особу, яка звернулася по допомогу, установу охорони здоров'я, у якій пацієнтові надана медична допомога, вид наданої медичної допомоги, лікарські засоби й вироби медичного призначення, закуплені для лікування пацієнта за кошти державного й місцевих бюджетів.

Як повідомив "Комерсанту" радник міністра охорони здоров'я Дмитро Подтуркін, єдиний реєстр створюється для обліку статистики захворювань і медикаментозного забезпечення лікарень.

ВІДЕО ДНЯ

"До реєстру будуть вноситися дані про лікування, що дозволить відмовитися від паперових карток пацієнта й отримати доступ до історії хвороби людини, не прив’язуючись до її місця проживання", - зазначив Подтуркін.

У постанові вказується, що розпорядником реєстру є Міністерство охорони здоров'я, яке розробляє й затверджує нормативні правові акти, що забезпечують функціонування реєстру, а також здійснює контроль над його веденням".

Передбачається, що лікарі стануть вносити персональні дані до реєстру за згодою пацієнта, а медичні установи будуть забезпечувати захист інформації. Лікарні зможуть обмінюватися даними про пацієнтів лише за допомогою захищених каналів телекомунікаційного зв’язку.

"Із уведенням реєстру ми прийдемо до того, щоб робоче місце кожного лікаря було оснащене персональним комп'ютером. А поки адміністрація лікарень передаватиме дані про пацієнтів у обласні управління охорони здоров’я, звідки вони будуть надходити в Центр медичної статистики", - зазначив Подтуркін.

"Програмне забезпечення для реєстру вже розробили у Фонді соціального страхування", - додав він.

Реклама:

Головне сьогодні