Газовані напої – шлях до раку, ожиріння та отрута для зубів

— 4 серпня 2012, 18:05

Навіть помірне споживання таких напоїв раз на день або два рази на тиждень може змінювати метаболізм так, що людина починає накопичувати вагу, повідомляє The Daily Mail.

Видання відзначає, що, згідно із різноманітними дослідженнями, такі напої змінюють метаболізм так, щоб наші м'язи використовували для отримання енергії цукор замість того, щоб спалювати жир.

Тож споживачі не лише набирають вагу, їхній обмін речовин стає менш ефективним і не в змозі впоратись з підвищенням рівня цукру в крові. А це підвищує ризик розвитку діабету другого типу.

Крім того, лише 2 пляшки газованих напої по 330 мл щотижня подвоюють ризик раку підшлункової залози, а напої з високим вмістом фруктового соку можуть призвести до серйозних довгострокових ушкоджень печінки, люди, які вживали по 2 пляшки таких напоїв на день в 5 разів більше схильні до дистрофії печінки.

Під час одного з досліджень, в якому були задіяні 346 дітей у віці 11 років, було виявлено, що діти, які вживали газовані напої, частіше хотіли пити і віддавали перевагу солодшим напоям на відміну від дітей, які пили воду чи фруктовий сік.

Пізніше у дослідженнях було виявлено, що вживання солодких напоїв сприяє бажанню споживати продукти з високим рівнем калорійності, наприклад чіпси, солоні продукти.

Такі напої також шкідливі для зубів - лимонна кислота з лимонів, апельсинів і грейпфрутів роблять напій настільки ж агресивним до зубів, як акумуляторна кислота. За умови тривалої дії вони шкодять зубну емаль, викликаючи зубний біль і псуючи посмішку.

Дослідники брали шматочки свіжих видалених зубів і занурювали їх у 20 газованих безалкогольних напоїв. Перебуваючи протягом 48 годин у колі і лимонаді, зуби втрачали більше 5% від своєї ваги.

Окрім того, було виявлено, що 4 пляшки газованого напою на день підвищують ризик ерозії зубів на 252 %.

Реклама:

Головне сьогодні