Диво-пояси-корсети і масажери для очей шкодять здоров’ю – МОЗ

60
17 вересня 2012

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

"Людина, яка довірилася шахраям, може втратити як гроші, так і здоров'я, адже хворий, як правило, припиняє застосування лікарських засобів, призначених лікарем, сподіваючись на швидке одужання за допомогою "надсучасної медичної апаратури", - зазначається у повідомленні.

Зазначається, що протягом перших восьми місяців 2012 року до Держлікслужби України надійшло 49 скарг на побутові прилади, які рекламуються як такі, які мають лікувальні властивості.

Реклама:

Водночас, вони не внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і не дозволені до застосування у медичній практиці в Україні.

Серед таких у списку є апарати "RT-2050", "Небулайзер "Алтей", PANGAO. А також на пояс для схуднення "Wais Belt", "Самоздрав", "ECOPULSE KB-700", "Домашній доктор", "Терапевтична система 1", "Поясничний надувний корсет", "Хірургічний апарат", "Диво-пояс-корсет", "МГ 30-40", "Care Max", апарат "Магнітер АМТ-02".

Особи, які продають ці прилади, порушують законодавство України. Відповідно до Закону України "Про рекламу", в рекламі товарів та методів, що не належать до лікарських засобів чи медичної техніки забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо вони не підтверджені у встановленому законодавством порядку.

Жертвам шахраїв, необхідно звернутися до правоохоронних органів із відповідною заявою, оскільки такі дії містять ознаки вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме, заволодіння майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України.

Скарги МОЗ передав на розгляд МВС.

Поради від МОЗ стосовно покупки таких препаратів

Реклама:

Якщо вас зацікавив будь-який прилад, який пропагується як лікувальний, обов'язково зробіть наступне:

По-перше - дізнайтеся, чи зареєстрований лікувальний центр, який пропонує відповідні послуги. Тобто необхідно дізнатися номер ліцензії лікувального центру (ліцензія МОЗ на право здійснення діяльності з медичної практики).

По-друге - дізнайтеся, чи зареєстрований пристрій, що рекламується, в якості медичного виробу. Для цього необхідно надіслати відповідний запит на адресу територіального органу Держлікслужби України за місцем проживання. Якщо у вас є доступ до Інтернету, то зробити це буде дуже просто - достатньо лише відвідати розділ "Державні реєстри" на веб-сайті Держлікслужби України.

По-третє - навіть якщо ви дізналися, що лікувальний заклад має відповідну ліцензію та медичний виріб зареєстрований згідно українського законодавства, в будь-якому разі обов'язково зверніться до лікаря за місцем проживання, аби дізнатися - чи допоможе той або інший медичний виріб саме при вашій хворобі, і чи не нанесе він шкоди вашому здоров'ю.

Українська правда. ЖиттяРеклама: