Помер чоловік, що 6 місяців прожив без серця

11
18 жовтня 2012

Після того, як у нього виявили ракову пухлину, лікарі замінили його серце на два насоси, кожен з яких виконував функцію правого і лівого боку серця. Цю унікальну операцію провели в квітні цього року, повідомляє Бі-бі-сі.

За словами лікарів, Халік помер, коли у нього відмовила печінка. Чому саме вона відмовила, повинен встановити розтин: прямого зв'язку з функціонуванням штучного серця лікарі не бачать.

Незважаючи на те, що у Халіка не було пульсу і йому доводилося завжди носити з собою акумулятори, які забезпечували енергією його механічне серце, він міг без проблем пересуватися і навіть користуватися лікарняним спортзалом.

Халік стояв у черзі на донорський орган.

Раніше він був не в змозі прийняти донорське серце, тому що через рак він не міг приймати лікарські препарати, необхідні для успіху донорської операції.

Раніше лише одна людина, американець з Техасу, переніс операцію з видалення серця, подібну до тієї, яку зробили Халік. Техасець прожив після неї всього тиждень.

Операцію Халік робив Ян Пірко, директор відділу кардіології Празького інституту клінічної та експериментальної медицини.

Головне на сайті