Сир може знижувати чоловічу фертильність – вчені

— 24 жовтня 2012, 14:48

Молочні продукти з високим вмістом жиру дуже погано позначаються на якості сперми, пояснили вчені.

Про це повідомляє The Daily Mail.

Імовірно, винний в цьому жіночий гормон естроген, присутній в молоці. Саме він і знижує чоловічу репродуктивність, припускають дослідники.

Досі експерти звертали увагу на те, як харчування жінки впливає на її фертильність. Нині ж факти вказують на те, що спосіб життя чоловіка та його дієта теж дуже важливі.

Науковці з Гарвардської школи громадського здоров’я в Бостоні розглянули раціон 189 чоловіків віком від 19 до 25 років. Усі добровольці не мали зайвої ваги та хоча б раз на тиждень займалися спортом.

Узявши у них зразки сперми, дослідники перевірили її за такими показниками як активність сперматозоїдів тощо.

З’ясувалося, що сперма чоловіків, які з’їдали понад 3 порції жирних молочних продуктів на день, була на 25% менш якісною, ніж у тих, хто їв менше сиру, морозива чи сметани.

"Хоча припускалося, що жирні молочні продукти можуть негативно впливати на якість сімені, дуже мало досліджень були присвячені безпосередньо цьому питанню", - зазначає керівник дослідження Міріам Афейче.

Дослідниця зазначає, крім впливу жіночих гормонів, які містяться в молоці, зниження якості сперми можна пояснити також присутністю в ньому інших речовин – пестицидів, важких металів тощо.

Реклама:

Головне сьогодні