Бути сумлінним "заучкою" – шкідливо для здоров’я: вчені

— 21 листопада 2012, 12:18

Особливо це стосується дівчаток, котрі багато часу проводять за партою. Їхні стегнові кістки від цього можуть стати крихкішими.

Тривожні результати дало дослідження, проведене науковцями з британського Університету Ексетера, іспанських Університету Сарагоси, Університету Гранади та Національної ради з досліджень, бразильського Університету Сан-Пауло.

Про це повідомляє The Daily Mail.

"Звісно, ми не кажемо дівчаткам, щоби вони не вчилися… Це реальність сучасного життя – що підлітки проводять більшість часу сидячи, але наше дослідження уперше виявило зв’язок між поведінкою підлітків та низькою кістковою масою в важливих частинах тіла", - каже керівник дослідження, доктор Луїс Грасія Марко.

Учасниками дослідження стали 359 тинейджерів із Іспанії. Науковцям вдалося знайти зв’язок між сидячим способом життя та низьким вмістом мінералів у кістках, зокрема в стегнових кістках дівчат.

ВІДЕО ДНЯ

Що ж до хлопців, які теж багато вчаться та/або присвячують своє дозвілля комп’ютерним іграм, то від нестачі мінералів потерпають усі кістки їхнього тіла.

Хоча б три години на тиждень, витрачені на гру в футбол, баскетбол чи біг, можуть суттєво поліпшити ситуацію, звертаються вчені до батьків.

Досі науковці вивчали здебільшого вплив малорухливого способу життя на виникнення таких недуг як ожиріння, порушень роботи серця тощо.

"Потрібно більше досліджень, щоби встановити, чому існують такі розбіжності між двома статями, та чому такі види діяльності шкідливі саме для хлопців та дівчат підліткового віку, але ми можемо припустити, що це пов’язано з тим, як довго вони перебувають в одній позі", - говорить Грасія Марко.

"Наші результати вказують на те, що така діяльність як навчання, коли ти проводиш багато часу сидячи та не зводишся на ноги, може бути шкідливою для здоров’я кісток", - пояснює він, додаючи, що під загрозою розвитку остеопорозу можуть опинитися й дорослі, наприклад, офісні працівники.

Реклама:

Головне сьогодні