Інсульт може трапитися у будь-якому віці

— 14 січня 2013, 14:49

Проте, як показує практика, інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу - може трапитися у людини на будь-якому життєвому етапі, пише Бі-бі-сі.

У Британії інсульт щорічно діагностується у більш ніж 150 тисяч пацієнтів, чверть з яких - у віці до 65 років. Деякі з них і зовсім молоді і знаходяться в хорошій фізичній формі. Мало того, за даними лікарів, інсульти бувають навіть у дітей.

Такі фактори ризику, як куріння, схильність до споживання алкоголю, робота, пов'язана з підняттям важкостей, не викликають інсульт в одночас, проте рік за роком збільшують його вірогідність.

Існують й інші причини інсульту, які підкошують молодих і фізично здорових людей.

Інсульт відбувається в мозку в результаті кисневої недостатності, викликаної припиненням кровопостачання або недостатнім кровообігом.

При ішемічному інсульті, який діагностується в 80% випадків, кровопостачання мозку порушується через закупорки судини згустком крові. При геморагічному інсульті через розрив судини відбувається крововилив у мозок.

Останнім часом кількість людей молодше 65 років, які пережили цей вид інсульту, значно зросла. Такі інсульти трапляються у 50% випадків.

До геморагічного інсульту нерідко призводять вроджені дефекти системи кровообігу. У цьому випадку "закладена в мозок" бомба з годинниковим механізмом може вибухнути в будь-який момент.

Один із прикладів таких "бомб" - артеріовенозна мальформація, коли артерії безпосередньо пов'язані з венами через відсутність капілярної сітки, а значить тиск усередині них дуже великий для кровоносних судин. Коли не витримавши його, судини лопаються, відбувається крововилив у мозок.

Раптові стрибки кровоносного тиску - це теж фактор ризику для молодих людей, особливо гіпертоніків.

Навіть простий стрес може підняти кровоносний тиск до такого рівня, щоб викликати інсульт. Вчені також дійшли висновку, що до подібного ефекту здатне привести споживання великої кількості кави.

Нерегулярне серцебиття, що називають також миготливою аритмією, може призвести до ішемічного інсульту. Частина серця при цьому може битися так швидко, що орган припиняє ефективно качати кров.

У результаті вона починає скупчується всередині серця, утворюючи згусток, який діставшись мозку, провокує інсульт.

І під кінець неминучим фактором залишаються гени. Деякі люди більш схильні до інсультів, ніж інші, і це може передаватися у спадок.

Доктор Клер Уолтон з Асоціації з вивчення інсульту розвінчує усталену думку про інсульт як хворобу людей похилого віку: "Я б сказала, що це поширена помилка, що це явище властиве людям похилого віку. Чверть інсультів відбувається у людей працездатного віку, і навіть діти і немовлята можуть пережити його".

"Ми повинні визнати, що у кожного є ризик отримати інсульт, не тільки у людей у ​​віці", - додає експерт.

Безумовно, передбачити виникнення інсульту неможливо. Але здорове харчування, регулярні заняття спортом, помірне споживання алкоголю і утримання від паління значно зменшують ризик.

Однак іронія полягає в тому, що деякі люди, які ведуть бездоганно здоровий спосіб життя, можуть звалитися з інсультом, а інші, які все роблять навпаки, спокійно доживуть до кінця своїх днів.

Реклама:

Головне сьогодні