Нікотинова залежність посилюється, якщо курець має можливість запалити цигарку - вчені

— 30 січня 2013, 15:12

Про це йдеться у спільному дослідженні японських і канадських учених, результати якого публікують американські ЗМІ.

"Наше дослідження показує, що тяга до нікотину є у курця незалежно від того чи очистився їх організм від наркотику чи ні. Однак стюардеси і стюарди кажуть, що найбільш інтенсивний потяг до сигарет вони відчувають, коли наближаються до землі, незалежно від того, чи йде мова про політ на довгу або коротку дистанцію", - каже Такуя Хаясі з Наукового центру молекулярної діагностики в Японії, якого цитує Інтерфакс.

На думку вчених, якщо розірвати зв'язок між бажанням закурити і розумінням того, що в певний момент є можливість зробити це, то курець зможе контролювати імпульси головного мозку і знизити залежність.

Ділянка, яка відповідає за винесення рішень, безпосередньо взаємодіє з ділянкою, що контролює потяг до куріння. Як тільки курець розуміє, що скоро цигарки стануть доступні, друга описана ділянка стає активнішою.

Таким чином, він відчуває підвищену тягу до нікотину.

У той же час, учені з канадського університету Макгілла провели дослідження про дію магнетичного поля на збуджену ділянку головного мозку. Вони дійшли висновку, що за допомогою штучно створюваних імпульсів можна "обдурити" мозок і знизити залежність.

Надалі вчені планують зайнятися дослідженнями того, як застосувати отриману інформацію для створення курсу терапії не тільки від нікотинової, але і від інших залежностей.

Реклама:

Головне сьогодні