У США схвалили революційний препарат проти раку

35
27 лютого 2013

Препарат "Кадцила" поєднує в собі протипухлинні ліки "Герцептин", потужний препарат хіміотерапії і речовину, що об'єднує обидва препарати. Ця речовина не дозволяє лікам розчинятися до того, як воно пов'язується з ракової клітиною, пише Дзеркало тижня.

Дослідники в галузі онкології кажуть, що новий препарат є важливим кроком вперед, оскільки він діє більш "точково", знижуючи побічні ефекти хіміотерапії. 

За словами доктора Мелоді Коблі з університетського медичного центру "Раш", препарат розшукує пухлинні клітини, "входить" в них, а потім "підриває їх зсередини". При цьому він набагато краще сприймається хворими: немає ні випадіння волосся, ні нудоти, ні блювання.

FDA схвалило "Кадцилу" для лікування близько 20% хворих на рак молочної залози з агресивною формою захворювання і гіперекспресією білка HER2, що не відповіли на одну або більше схем хіміотерапії.

Препарат буде коштувати в США 9800 доларів на місяць у порівнянні з 4500 доларами "Герцептина". Повний курс "Кадцили", що становить близько 9 місяців, буде коштувати 94 тисячі доларів.

У коментарях до утвердження препарату фахівці вказують, що виробник представив клінічні дослідження, що доводять затримку прогресування раку молочної залози на кілька місяців. 

Пацієнти, які приймали "Кадцилу", проживали близько 2,6 року, в середньому, у порівнянні з 2 роками для пацієнтів, що приймали інші препарати.powered by lun.ua