Діти, що дихають тютюновим димом, більш схильні до прояву агресії – вчені

— 22 травня 2013, 16:44

Вчені з Монреальського університету (Канада) дійшли висновку, що діти, які змушені вдихати тютюновий дим, більш імовірно виростуть агресивнішими та асоціальнішими, ніж їх однолітки-"некурці", пише The Daily Mail.

"Ми вивчали дані про близько 2 тисяч дітей віком від одного дня до десяти років, у тому числі звіти самих батьків про вплив пасивного куріння на їхніх дітей, а також відгуки вчителів і самих дітей про поведінку у школі", - розповідає Лінда Пагані, яка проводила це дослідження.

"Ті, хто навіть тимчасово вдихав тютюновий дим частіше характеризували себе як більш агресивними до того, як вони закінчували четвертий клас", - коментує результати доктор Пагані.

Дослідниця пояснює, що вплив диму на етапі раннього дитинства особливо небезпечний, бо мозок дитини знаходиться на стадії формування.

Попередні дослідження також показують, що пасивне куріння значно шкідливіше для організму, ніж звичайне.

ВІДЕО ДНЯ

Побічний дим вважається більш токсичним і здатен викликати кисневий голод, який може спричинити цілий ряд інших хвороб, навіть інвалідність.

Дослідники Лінда Пагані та Керолін Фіцпатрік таким чином намагаються привернути увагу органів охорони здоров'я та громадськості до цієї проблеми.

Результати їхнього дослідженян були опубліковані у Journal of Epidemiology and Community Health

Реклама:

Головне сьогодні