Майже половина дівчат-підлітків раз на місяць вживали слабоалкогольні напої – МОЗ

— 23 травня 2013, 14:02

Про з посиланням на результати досліджень це заявив головний нарколог Міністерства охорони здоров'я України, міжнародний експерт з алкогольної політики Анатолій Вієвський, повідомляє Інтерфакс.

"Слабоалкоголка дає багато сумної роботи наркологіам ... для дівчат це особливо небезпечно, бо у алкопопсів (ароматизовані алкогольні напої, основними споживачами їх є підлітки) на відміну від міцного алкоголю, солодкий смак, якийсь концентрат. Такі напої легше п'ються, от дівчата віддають йому перевагу. Що особливо страшно, всмоктування такого алкоголю непередбачуване", - сказав Вієвський.

Він також підкреслив, що в більшості випадків "це не обмежується однією пляшкою".

Говорячи про варіанти вирішення проблеми масового вживання підлітками слабоалкогольних напоїв, головний нарколог МОЗ відзначив необхідність створення "цілісної політики проти алкоголю".

"Алкоголь - старий фактор, у цієї галузі багато грошей, багато сили ... тому нам необхідно докласти зусиль, аби жорсткіше регулювати сферу алкоголю", - додав він.

ВІДЕО ДНЯ

"На законодавчому рівні що можна вирішити? Підняти акцизи. Зараз суспільство активно обговорює можливість підвищення акцизів на пиво, однак про алкопопс мова не йде. Це неправильно, це упущення. Крім того, необхідно посилювати відповідальність за продаж алкоголю неповнолітнім, зокрема, збільшувати штрафи ", - заявив Анатолій Вієвський.

Однак, за його словами, основні зусилля необхідно сконцентрувати на інформаційній роботі.

"Нам необхідна програма інформування через школи. Потрібно, щоб діти отримували чітку, повну, правдиву інформацію про загрози і жахливі наслідки вживання алкоголю, наркотиків. Взагалі, у наших українських дітей правильні позиції, але ці позиції треба зміцнювати з тим, щоб у майбутньому вони робили правильний вибір ", - заявив Вієвський.

Реклама:

Головне сьогодні