Колишнього міністра незаконно "просувають" в директори Інституту Шалімова?

57
17 червня 2013

Про це йдеться у зверненні депутатів від опозиції до президента Януковича, прем'єра Миколи Азарова, віце-прем'єра Костянтина Грищенка, президента Національної Академії Наук Бориса Патона і президента Національної Академії Медичних Наук України Сердюка.

За словами депутатів, просування Митника відбувається "не тільки з кричущими порушеннями регламенту НАМН України, але і в обхід думки самого трудового колективу Інституту".

Як йдеться у зверненні, 18 червня академіки Національної академії медичних наук обиратимуть директора Інституту Шалімова серед кандидатур, які пройшли попередній відбір наукової ради цієї установи.

Реклама:

"Серед них три справжніх "шалімівця", які були виховані в стінах Інституту та яких вчив Олександр Олексійович Шалімов. Четвертою кандидатурою є колишній міністр охорони здоров'я Зіновій Миколайович Митник, який нещодавно був призначений виконуючим обов'язки директора Інституту", - сказано в ньому.

За словами депутатів, попереднє відбіркове голосування в стінах самого Інституту викликало чимало запитань.

"Напередодні голосування було оновлено склад наукової ради - 10 членів було з неї виведено і 10 нових увійшло. Після голосування стало відомо, що дивним чином пан Митник став першим серед чотирьох кандидатів і випередив найближчого рівно на 10 голосів. На наш погляд, це виглядає підозріло і має ознаки корупції", - йдеться у зверненні.

Депутати вважають, що Митник не може бути директором Національного інституту Шалімова через регламент НАМН України, згідно з яким кандидатура директора висувається з числа провідних вчених вищої кваліфікації в даній галузі науки.

"Зіновій Миколайович Митник є інфекціоністом і ніякого відношення до хірургії і трансплантології до призначення його виконуючим обов'язки директора Інституту ім. Шалімова, яке сталося кілька місяців тому, не мав", - йдеться у зверненні.

Крім того, вважають депутати, фахівці Інституту, "які все життя віддали хірургії, сьогодні буквально принижені тим, що керівника цього напрямку вкотре призначають волюнтаристським рішенням "зверху".

Реклама:

"Для того, щоб мати свою людину повністю ігнорується думка колективу. А для колишнього міністра підготували "тепле місце", - заявляють вони.

Депутати закликають "забезпечити законність кадрових рішень НАМН України та сприяти призначенню на посаду директора Інституту Шалімова фахівця в цій області, як цього вимагає регламент НАМН України".

Звернення підписали депутати від "Свободи" Михайло Блавацький, Ігор Кривецький, Ігор Мірошниченко, Олексій Кайда, а також депутат від "Батьківщини" Михайло Апостол.

У коментарі "Українській правді" один з авторів звернення "свободівець" Блавацький сказав, що до депутатів звернулися лікарі Інституту Шалімова, однак розголошувати їхні імена відмовився. За його словами, лікарі "налякані" перспективою втратити роботу, тому відмовляються спілкуватися з пресою.

Українська правда. ЖиттяРеклама: