Срібло боротиметься з інфекціями - вчені

— 1 липня 2013, 11:00

Американські вчені з’ясували, що цей метал може побороти небезпечні інфекції, які з плином часу стають дедалі стійкішими, пише Радіо Свобода.

Нову сполуку вже випробували у лабораторії. Вчені кажуть, що молекули срібла роблять мембрану бактерії більш піддатливою. Метал також сприяє виробництву більшої кількості сполук кисню, які прискорюють загибель бактерій.

Автори дослідження кажуть: срібло з лікувальною метою використовували ще за часів Стародавнього Риму й Античної Греції. Однак лише нині стало відомо, що молекули цього хімічного елементу успішно борються з одним із найпоширеніших типів бактерії, яка спричиняє такі небезпечні захворювання, як, наприклад, пневмонію чи менінгіт.

Один із авторів дослідження, доктор Джим Коллінз із Бостонського університету каже, що зростаюча опірна властивість цієї бактерії підштовхує науку до вдосконалення антимікробної терапії.

"Цю проблему ми фіксуємо на тлі невтішної тенденції, коли в лабораторіях створюється дедалі менше нових, удосконалених антибіотиків. Уже незабаром може статися так, що ми не матимемо ефективної зброї проти багатьох інфекцій", – вважає він.

Тепер Коллінз і його колеги працюватимуть над виведенням оптимальної формули задля створення оновленого антибіотику, придатного для вживання людиною.

Реклама:

Головне сьогодні