До складу тендерних комісій МОЗ не включили членів пацієнтських організацій - активісти

— 30 грудня 2013, 14:48

Про це йдеться у зверненні громадських організацій до міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, надісланому ЗМІ у понеділок.

Як зазначають активісти, у підготовленому проекті Наказу МОЗ зі складу цих комісій, місця для представників громадських організацій не знайшлось.

Представники пацієнтських та громадських організацій висловили своє глибоке обурення відвертим ігноруванням численних прохань громадськості щодо залучення представників пацієнтських організацій до тендерного процесу Міністерства охорони здоров’я на 2014 рік.Мова йде про захворювання, на які виділяється найбільше державних коштів: соціально-небезпечні, такі як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити і онкологічні, онкогематологічні, а також про рідкісні дитячі захворювання (муковісцидоз, фенілкетонурію).

Вони зазначають, що 12 грудня 2012 року між громадськими організаціями та МОЗ було підписано резолюцію, першим пунктом якої було включення представників громадських, пацієнтських та міжнародних організацій до комісій та груп МОЗ України, які здійснюють закупівлю медикаментів.

"Не включення представників громадськості до тендерних процедур МОЗу свідчить про бажання Міністерства охорони здоров’я провести тендери не прозоро, максимально узурпувати процес державних закупівель, зробити його закритим і тому зручним для корупційних маніпуляцій, а також відмовитись від співпраці з громадськістю. Такий стан справ загрожує тим, що будуть закуплені препарати за завищеними цінами, що позбавить пацієнтів можливості отримати більше ліків та препарати з низькою ефективністю, як це неодноразово відбувалося у тих захворюваннях, де немає пацієнтського контролю", - йдеться у заяві пацієнтів.

Вони терміново вимагають включити представників пацієнтських організацій, як до складу номенклатурних комісій, так і до складу груп профільного супроводу державних закупівель

"Наполегливо просимо не ігнорувати колективну думку нижче переліченої коаліції пацієнтських та громадських організацій, задля уникнення пацієнтсько-громадського спротиву", - попереджають активісти.

Як відомо, раніше пацієнти вручили Міністерству охорони здоров'я символічну медаль за зароблені 15 млн. гривень, які відомство отримало на різниці вартості ліків для хворих на ВІЛ та СНІД, що на 22 млн. менше, ніж минулого року.

Реклама:

Головне сьогодні