Україна може втратити прогрес у лікуванні СНІДу - експерти

— 24 липня 2014, 14:50

Такі застереження озвучили експерти під час конференції з питань боротьби зі СНІДом у Мельбурні, повідомляє Німецька хвиля.

Головний "грошедавець" - Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією - скоротив фінансування програм в Україні в очікуванні вищих внесків з боку уряду на 2015 рік на 62 відсотки, заявив на конференції Андрій Клепніков, директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/CНІДу в Україні.

Тепер, з огляду на кризу, Україні також потрібно скоротити фінансування відповідних програм на 71 відсоток, додав він.

Серед основних проблем, з якими доводиться боротися в Україні, спеціальний посланник глави ООН з ВІЛ/СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін називає низький рівень забезпечення ліками, недостатню кількість заходів з попередження зараження вірусом, стигматизацію довкола інфікованих та неефективну співпрацю між урядом та благодійними організаціями.

Україна за останні роки досягла помітних успіхів у боротьбі зі СНІДом. На відміну від Росії та інших країн Східної Європи та Центральної Азії, уряд у Києві підтримує програми з обміну шприців та проведення замісної метадонової терапії.

За словами Клепнікова, особливо критичною наразі є ситуація в Криму після анексії українського півострова. Росія повністю зупинила програми метадонової терапії. За словами Клепнікова, від цього кроку постраждає близько 800 мешканців Криму.

Східна Європа та Центральна Азія - єдині регіони у світі, окрім Близького Сходу та Південної Африки, у яких кількість нових випадків інфікування ВІЛ зростає.

У березні благодійна організація HIV/Aids-Allianz попереджала, що у зв’язку із рішенням про входження Криму до складу Росії, загроза для наркозалежних мешканців Криму зростає. Понад 14 тисяч жителів півострова, які страждають від наркотичної залежності, можуть позбавити життєво необхідного для них курсу терапії, який вони проходять зараз.

Особливо вразливими є 800 пацієнтів, які отримують медичним наглядом синтетичні замінники наркотичний речовин з метою уникнення загрози зараження вірусом імунодефіциту людини через брудні шприци.

Реклама:

Головне сьогодні