Українські вчені створили альтернативу антибіотикам

— 25 червня 2015, 11:21

Про це в ефірі "Громадської хвилі" розповіли професори, вчені Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Ільченко та Ігор Комаров.

За словами Володимира Ільченка, фотокеровані антибіотики — це відкриття, яке було зроблене в Інституті високих технологій при університеті Шевченка. Хоча сама ідея не нова.

В свою чергу, Комаров пояснює, що необхідно уявити, якщо активністю лікарського засобу можна керувати дією світла. "Світло можна спрямувати дуже точно і чітко в певний час, а селективності в часі і просторі для лікарських сучасних засобів не вистачає.

"Уявіть собі, що лікарський засіб вводимо в нейтральному стані, а активуємо тільки там, де треба. Лікарський засіб потім можна вимкнути", - каже він і додає, що такими ліками можна лікувати вірусні інфекції, бактеріальні або пухлини.

"Наприклад, коли запалення дихальних шляхів, імунна система активує клітини в тому місці, де потрібно. Але для імунної системи характерна селективність. Насправді це розвинута галузь медицини, яка називається фотодинамічна галузь медицини", - каже він.

Реклама:

Головне сьогодні