Чи правильно ви чистите зуби? 8 розповсюджених помилок

— 28 липня 2015, 17:46

Коли й скільки треба чистити зуби, чи треба ополіскувати рота, й яку небезпеку несе в собі фільтрована вода – про це австралійське видання The Daily Mail поговорило з "зірковим" стоматологом Майклом Темом.

Він назвав найрозповсюдженіші помилки, яких припускаються його пацієнти.

Прополіскувати рота після чищення – більшість людей упевнені, що це необхідно, і вони помиляються.

"Люди можуть цього не усвідомлювати, але це недобре – прополіскувати рота одразу ж, бо нам хочеться, щоби зубна паста відновлювала середовище в роті, робила так, щоби знову все стало як слід", - пояснює Тем.

Він радить після чищення сплюнути пасту, але не прополіскувати рота, щоби фтор побув на зубах щонайменше 30 хвилин.

ВІДЕО ДНЯ

Чистити зуби одразу після їжі – не треба. Слід зачекати півгодини.

"Їжа та кислотні напої, наприклад, апельсиновий сік, роблять емаль м’якшою, тож перед чищенням важливо зачекати, щоби баланс рН відновився", - каже Тем.

Надто завзяте чищення може шкодити зубам. Зазвичай чим більше зусиль докладається, тим кращий буде результат, але не в цьому випадку.

"Люди чистять надто завзято й надто абразивно… ми бачимо багато зубів, пошкоджених інтенсивним чищенням", - говорить лікар.

Він рекомендує використовувати м'яку щітку та чистити зуби ніжно й обережно.

Чищення зубів протягом менш ніж 2 хвилин – неефективне.

"Якщо ви чистите зуби менш ніж 2 хвилини, більш ніж імовірно, що у вас лишаться відкладення зубного каменю та залишки їжі на зубах, так само, як і весь наліт… Потрібно не менше двох хвилин і ніякого поспіху – поспіх означає те, що люди чистять сильніше та швидше, а це завдає зубам шкоди", - зазначає стоматолог.

Часті перекуси протягом дня можуть шкодити не лише фігурі, а й зубам. Зі слів Тема, після того, як ми попоїли, середовище в роті стає більш кислотним, і потрібно 5 хвилин, щоби рівень рН відновився. Коли ж протягом дня ми часто щось жуємо, зуби більше піддаються шкідливому впливові кислоти.

Фільтрована або бутильована вода може містити замало фтору й мінералів. Доктор Тем, котрий живе в Австралії, радить принаймні своїм співвітчизникам пити воду з-під крану, бо вона досить хороша.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко пообіцяв, що жителі столиці незабаром теж зможуть пити з-під крану.

Багато людей чистять зуби лише спереду, щоби мати білу, сліпучу усмішку, і занедбують решту емалі.

"Наліт утворюється й на задній частині зубів. Дуже важливо чистити зуби всюди – спереду, ззаду та з боків", - наголошує Тем.

Для економії часу дехто полюбляє чистити зуби, коли приймає душ. Але така багатозадачність призводить до того, що ми менше фокусуємося на процесі.

"Добре чистити зуби перед дзеркалом, щоби ви усвідомлювали, що робите… треба бачити кут щітки, слідкувати, щоби він був правильним", - каже стоматолог.

Реклама:

Головне сьогодні