Вчені: щасливий шлюб - запорука здоров'я

16
23 жовтня 2015

Як йдеться у дослідженні Університету Бригама Янга, заміжнє населення живе довше і менше хворіє. Але йдеться лише про щасливий шлюб, пише Time. 

Люди часто думають, що шлюби є щасливі та нещасливі. Утім, вони рідко класифікуються лише так. Наприклад, є "амбівалентні" шлюби - такі, що вважаються доволі непоганими, але все ще мають негативні атрибути і не отримують більшість переваг тих, чиї шлюби дійсно приносять моральне задоволення.

За словами дослідника та професора психології Венді Бірмінгем, експерти розпитали пари про поведінку їхнього партнера та про їхні "міжособистісні функціонування".

Чверть опитаних пар були щиро задоволені шлюбом та не мали жодних скарг. А три чверті шлюбів потрапили у амбівалентну категорію: в основному вони вважали своїх чоловіка/дружину хорошим, але були якісь умови, які вони вважали несприятливими або негативними.

"Був високий рівень позитиву у шлюбі, але також був і негатив", - каже Бірмінгем. Вона наводить приклад дружини, яка вважає свого партнера чудовим, але невдоволена його кар'єрою.

"Це люди, загалом задоволені шлюбом. Але також існує багато негативу, який нівелює позитивні фізіологічні переваги", - каже вона.

В ході дослідження пари щогодини вимірювали кров'яний тиск. У щасливих шлюбів він був у нормі, а у "двоїстих" - мав певні відхилення.

Дослідники радять переглянути стосунки та м'яко пояснити партнерові, що слід змінити чи перестати робити.