Не панікувати! Вірус Зіка можуть потенційно переносити українські комахи

— 9 лютого 2016, 15:50

Керівник підприємства "Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України" Любов Некрасова підтвердила, що в Україні водяться комахи, які можуть переносити вірус.

"В Україні є 53 види комах роду Aedes, а чи переносять вони вірус Зіка, це потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише у п'яти. На сьогодні багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається", - цитує Некрасову "Укрінформ".

Вона додала, що панікувати не потрібно, оскільки ВООЗ наразі займається цим питанням і має розробити протокол і алгоритм дій.

[L]"Я думаю, що Україна готова до того, щоб узяти його на озброєння, і буде проводити всі необхідні заходи, щоб ми знали, які комахи в нас циркулюють. Чи буде у нас можливість діагностувати вірус Зіка? Так, у нас є три установи - це наша (Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України - ред.), Інститут епідеміології та Протичумний інститут ім. Мечникова в Одесі, які мають достатньо обладнання і фахівців", - запевнила Некрасова.

Нагадаємо, вакцини і ліків від вірусу Зіка наразі не існує. Однак експерти в галузі у охорони здоров'я заспокоюють, що у Європі у холодну пору року можуть фіксуватися лише поодинокі випадки зараження: вірус не здатний поширюватися при холоді, оскільки, комарі, які його розносять, не здатні в таких умовах розмножуватися.

Коментуючи дані про збільшення випадків мікроцефалії у Бразилії, вона зазначила, що наразі не можна сказати напевно, що вони спричинені вірусом Зіка.

"Над цим зараз дуже потужно працюють провідні світові лабораторні центри та університети. Я думаю, ми будемо мати достатньо матеріалів для того, щоб в Україні належним чином контролювати цю ситуацію", - сказала Некрасова.

Раніше лікар-дослідник, акушер-гінеколог, засновник і керівник International Academy of Healthy Life (Канада), автор книг, публіцист Олена Березовська теж писала, що зв'язок випадків мікроцефалії і вірусу Зіка не доведено.

Не дивлячись не доведеність всіх цих даних медичні організації багатьох країн рекомендували жінкам утриматися від поїздок до Південної Америки під час вагітності.

Країни, де є загроза вірусу Зіка

Президент США Барак Обама закликав прискорити роботу з дослідження вірусу Зіка і пошуку вакцини.

Березовська, зокрема, припускала, що паніка, щодо епідемії вірусу Зіка на руку фармацевтичним компаніям.

Реклама:

Головне сьогодні