Після The Martian. Що станеться, якщо їсти тільки картоплю?

— 21 лютого 2016, 12:00

На це його надихнув головний герой фільму The Martian Марк Уотні, якого зіграв Метт Деймон, пише The Conversation.

За сюжетом стрічки космонавт Уотні на довгі роки лишився один на Марсі. Щоб вижити він вирощував там картоплю.

За перший місяць такої "марсіанської дієти" австралієць схуднув на 10 кілограмів.

Викладач із харчування людини і дієтології Каледонського університету Глазго Дженні Джексон звертає увагу, що вже наприкінці цього місяця Тейлор опублікував у своєму Facebook фотографію тарілки з недоїденим картопляним пюре.

36-річний австралієць Ендрю Тейлор їстиме тільки картоплю цілий рік

"Це хороша ілюстрація теорії "сенсорно-специфічної ситості". Її суть у тому, що задоволення, яке ми отримуємо від споживання одного виду їжі, спадає коли ми починаємо їсти цього багато", – зазначає вона.

За словами вченого, вживання близько 3 кг картоплі в день забезпечить трохи більше 2000 кілокалорій, достатню кількість вуглеводів і клітковини. Проте експериментатор не отримає достатню кількість білка: потрібно 90 г. на день, а буде лише 60 г.

Також дієта Тейлора не надасть йому достатньо незамінних жирних кислот (ліноленової і лінолевої, омега-3 і -6) і не забезпечить засвоєння жиророзчинних вітамінів (A, D, Е і К), оскільки картопля має низький вміст жиру (тільки 9 г. на 3 кг).

Австралієць зможе отримати досить тіаміну, ніацину, фолієву кислоту, вітаміни В6 і С, калій, магній, фосфор і мідь, навіть з урахуванням втрат цих речовин під час приготування.

Фото Aaron Lai/flickr.com

Крім того, погодившись включити солодку картоплю у свій раціон, він має шанси отримати достатню кількість вітамінів А і Е, залізо і кальцій. Але дієта Тейлора не включає вітамінів D і В12.

Також картопля може дати лише близько 6 мг цинку, а дорослому організму потрібно до 9,5 мг в день. Дефіцит цинку призводить до зниження імунітету, поганої регенерації шкіри і загоєння ран, може також викликати втрату чуттєвості смакових рецепторів.

Інші мінерали, які можуть бути відсутні у цій дієті: хлорид, селен і йод. Їх вміст залежить від ґрунту в якому була вирощена картопля.

Дженні Джексон зазначає, що загалом така "дієта" може знизити імунітет, репродуктивну здатність, функції щитовидної залози і антиоксидантний статус.

Реклама:

Головне сьогодні