Багато тату можуть зміцнити імунітет людини, кажуть вчені

699
15 березня 2016

Малюнки на тілі роблять імунну відповідь організму сильнішою, тож потенційно організм краще боротиметься із загальними інфекціями.

Такого висновку дійшли науковці університету Алабами, повідомляє сайт університету.

Їхнє дослідження нещодавно було опубліковано у виданні American Journal of Human Biology.

Однак вони застерегли, що наявність лише одного татуювання може знизити захист людини, принаймні тимчасово.

"Татуювання не просто болять, коли ти їх робиш, а ще й виснажують тебе. У такому стані легше захворіти. Можна підхопити застуду, бо захисні сили стали слабшими через стрес від процесу", – попередив доктор Крістофер Лінн, професор антропології.

Реакція організму на тату схожа на заняття у спортзалі, коли ти не в формі. Спочатку м’язи стають запаленими, але хворобливість зникає, якщо тренування триває.

"Після відповіді на стрес, тіло повертається до рівноваги. Однак якщо піддівати його стресу й надалі, тобто робити нові татуювання, воно не повернеться у попередній стан. Організм відрегулює внутрішні процеси і стане сильнішим", -– пояснив доктор Лінн.

Ці припущення вченого підтвердилися спільним експериментом з Джошуа Домінгесом та доктором Джейсоном Де Каро.

Реакція організму на тату схожа на заняття у спортзалі, коли ти не в формі. Фото Depositphotos

Автори дослідження також обстежили людей до і після того, як вони зробили татуювання.Команда дослідників обстежила добровольців, які відвідували салон татуювань. Вчені враховували кількість малюнків і тривалість перебування людині у процесі.

Вони вивчали рівень антитіла – білка імуноглобуліну А та кортизолу – гормону стресу, який пригнічує імунну відповідь.

Рівень імуноглобуліну А, який захищає нас від загальних інфекцій, падав у тих, хто зробив своє перше татуювання, а кортизол – навпаки, підвищувався через стрес.

"Ті учасники експерименту, у яких було більше тату, мали незначні показники падіння імуноглобуліну А", – підкреслив доктор Лінн.

За його словами, тіло, на яке часто наносять татуювання, поглиблює поріг, коли вже потрібна імунна відповідь. Тому ці люди стають імунно сильнішими.