8 рослин, які варто тримати у спальні для здорового сну

— 10 квітня 2016, 10:15

Обираючи правильні рослини до своєї спальні, можна забезпечити собі розслаблений спокійний сон.

Ці 8 рослин здатні покращити якість сну і зробити його здоровим, пише The HealthyPanda.

Однак, обираючи рослину, варто пам’ятати про можливі алергічні реакції.

1. Жасмин

Американський університет Wheeling Jesuit University представив дослідження, яке стверджує, що жасмин є ефективним засобом для сну. Він позитивно впливає на якість сну, зменшення тривожності та покращує настрій під час прокидання.

ВІДЕО ДНЯ

Лоза і крихітні квітки жасмину додають особливої краси оздобленню спальні. І хоч рослина не завжди квітне, однак за нею легко доглядати, порівняно з іншими домашніми квітками.

Жасмин. Фото

2. Лаванда

Лаванда — один із найпопулярніших природних компонентів захисту, який люди часто використовують. Аромат лаванди додають до косметичного мила, спреїв, шампунів. Мішечок лаванди кладуть до одягу у шафу, щоб там не з’являлась міль.

А ще ця рослина лікує безсоння і тривожність. Вдихаючи аромат лаванди, ми відчуваємо її заспокійливий ефект.

Лаванда. Фото Young Living Essential Oils/Flickr

3. Гарденія

Жасминоподібна гарденія діє, як снодійні пігулки. Дослідження, проведені на мишах німецькими вченими, показали, що аромат рослини має такий самий ефект, як валіум — препарат-нейротрансміттер, котрий є заспокійливим і сповільнює нервові реакції.

[L]Мишок тримали у клітці, де сильно пахло гарденією. Вони були менш активні і розслаблено сиділи у кутку.

4. Сансевієрія чи щучин хвіст

Рослина-змія, язик тещі, — у цього зеленого куща багато народних назв. Він ефективно очищає повітря, збагачуючи його киснем.

Ця недорога рослина навіть увійшла у список NASA 12 найкращих природних очищувачів повітря.

Щучин хвіст

5. Алое

Алое відоме як чудові ліки від запалень шкіри, рубців та обпечених ділянок тіла. Воно також сприяє детоксикації організму. І навіть більше: алое здатне прибрати шкідливі хімічні речовини у миючих засобах, очищуючи повітря у спальні та решті кімнат.

Якщо у помешканні рівень хімічних забруднювачів високий, рослина покриється коричневими плямами, тож ви знатимете про це.

6. Англійський плющ

Це ще одна рослина з уже згаданого переліку NASA — англійський плющ найкраще всмоктує частки формальдегіду в повітрі. Його легко виростити, він добре витримує зміну температур і середній рівень сонячного освітлення. Це найпростіша у догляді рослина, котра допоможе спати спокійно.

Англійський плющ. Фото Maryann/Flickr

7. Червона обрізна драцена

Розлога симпатична рослина ефектно заповнює собою порожні місця у спальні. Окрім цього, вона добре впорається із формальдегідом, ксиленом та трихлоретиленом. Однак драцена виростає до 4,5 метрів заввишки і потребує багато сонячного світла.

8. Золотавий епіпремніум

Він також є у переліку NASA і має видатні здібності до очищення повітря, тож здоровий сон вам забезпечить. Епіпремніум росте каскадом і його листя може гарно оповити меблі.

Він потребує небагато уваги і меншої кількості світла, тому його варто обирати заклопотаним людям.

Епіпремніум. Фото Elvis Ripley/Flickr

Більше про те, як кімнатні рослини здатні змінювати наше навколишнє середовище, знає дослідник і активіст з очищення повітря в Індії Камаль Mіттл.

Він, зокрема, розповість як розташувати три кімнатні рослини в певних місцях у будинку або офісі, що призведе до значного очищення повітря у приміщенні.

Реклама:

Головне сьогодні