Серце керує мозком? Науковці встановили зв'язок між ритмом серця і мудрістю

— 11 квітня 2016, 16:53

Однак нині вчені переконані: саме серце "веде" за собою мозок. Щоправда, не так, як ми собі уявляли, пише The Daily Mail.

Виявляється, флуктуації серцебиття людини можуть впливати на її мудрість.

Ритм серця і розумові процеси, особливо міркування, дуже пов'язані один із одним.

Такі висновки зробила команда канадських та австралійських вчених.

Лікар Ігор Гроссманн з університету Ватерлоо у Канаді стверджує: "Наше дослідження доводить, що мудре міркування не є ексклюзивною функцією мозку".

"Ми дізналися, що ті люди, у яких була більша варіативність серцевого ритму, і хто міг думати про соціальні проблеми з дистанційованої точки зору, демонстрували більшу здатність до мудрого міркування".

Науковці з університету Ватерлоо і Австралійського католицького університету прагнули визначити стани, під час яких психофізіологія людини впливала на мудрі судження.

Варто зазначити, що у філософії та фізіології є консенсус, котрий полягає у тому, що здатність мислити мудро враховує здатність людини розпізнати межі своїх знань та іншої особи — на додаток до визнання точки зору інших та прагнення узгодити протилежні позиції.

Малюнок Pornthep/Depositphotos

Вченим вдалося з'ясувати: ті, у кого серцевий ритм був варіативніший, могли міркувати про соціальні питання з позиції сторонньої особи менш упереджено.

Це перше дослідження, сфокусоване на впливі фізіологічних особливостей роботи серця у період низької фізичної активності на здатність мислити мудро і неупереджено.

Ритм серця людини змінюється часто, навіть під час спокійних стабільних станів, — таких, як сидіння.

Варіативність ритму серця — це різниця у тривалості інтервалів між серцебиттям. Вона пов'язана із контролем нервової системи над функціонуванням внутрішніх органів.

Учасникам дослідження пояснили, як реагувати на соціальні аспекти життя з точки зору третьої, тобто сторонньої особи.

Однак, коли учасників попросили висловити свою думку про щось з точки зору першої особи, тобто безпосереднього учасника подій, не було очевидного зв'язку між ритмом серця і мудрими думками.

Лікар Гроссманн прокоментував результати експерименту так: "Ми вже знали, що люди з більшою варіативністю серцевого ритму показували кращі здібності роботи мозку, зокрема, робочої пам'яті. Однак це не обов'язково має означати, що ці люди мудріші, адже люди можуть використовувати свої здібності, щоб робити зовсім немудрі висновки".

Фахівець також додав, що таким людям треба спочатку навчитися відкидати свою егоцентричну точку зору, а вже потім використовувати мудрість, забезпечену варіативністю серцевого ритму.

Реклама:

Головне сьогодні