На сайті МОЗ з'явився проект наказу про відкриті дитячі реанімації

102
14 квітня 2016

Документ має назву "Про дотримання прав пацієнтів та забезпечення доступу членів сім'ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії".

Його розміщено на сайті МОЗу.

Якщо проект ухвалять, батькам дозволять цілодобовий допуск у реанімацію до дитини "у будь-який день тижня, згідно до правил, визначених даним Порядком та підписаною ними інформованою згодою на лікування та обстеження  дитини".

"Поняття "батьки", окрім матері і батька, включає інших законних представників дитини, таких як опікун, піклувальник, усиновлювач, мачуха, вітчим, які проживають однією сім'єю з малолітніми або неповнолітніми пасинком, падчеркою, та батьки-вихователі", —йдеться у проекті наказу.

Окрім того, одному з батьків дозволять перебувати з дитиною у відділенні інтенсивної терапії без часових обмежень, інших родичів допускатимуть лише у години відвідувань.

Проект наказу про дозвіл батькам бути у реанімації потребує громадського обговорення і затвердження. Фото openlabresearch.com

Тим часом на появу проекту наказу у Facebook відреагував фонд "Таблеточки".

"Друзі, наша боротьба за відкриті дитячі реанімації в Україні просунулася ще на півкроку. Чи можна вважати це проміжною перемогою? Подивимося. Поки у нас і, підкреслюємо, у вас є місяць, щоб внести свої пропозиції до цього проекту наказу. Важливо, щоб всі зацікавлені у цьому питанні особи (в тому числі і приватні, тобто батьки) висловили свої побажання та пропозиції.

Важливо, щоб цей проект документа отримав громадську підтримку та увагу. Зміни в уряді України можуть відсунути прийняття найважливішого документа на невизначений термін, а цього не можна допустити. Громадська думка і тиск повинні зіграти свою роль", — йдеться у заяві благодійного фонду.

У фонді також зауважили, що проект наказу прописаний з урахуванням пропозицій "Таблеточок", однак і сам фонд, і його партнери-юристи мають намір найближчим часом проаналізувати документ і висловити зауваження та побажання.

Про закриті для батьків реанімації і трагедії останніх днів життя маленьких невиліковно хворих пацієнтів писала "Українська правда. Життя".