Медитація може зберегти молодість мозку – дослідники

— 25 квітня 2016, 16:54

Науковці з Німеччини встановили: регулярні практики роблять мозок людини середнього віку на 7 років молодшим. Вони також переконані, що комбінація інтенсивної концентрації та розслаблення спричинює ріст нових клітин мозку.

Як їм вдалося зробити такі висновки? Справа у тому, що дослідники просканували мозок 50 американок та американців, котрі займалися медитацією, і порівняли результати МРТ зі знімками мозку 50-ти учасників експерименту, які ніколи про такий вид відпочинку не чули, повідомляє The Daily Mail.

Комп'ютерна програма проаналізувала знімки і встановила вік кожного мозку залежно від його фізичного стану.

Результати виявились дуже цікавими.

[L]

ВІДЕО ДНЯ

Вік мозку учасників експерименту, які не медитували, співпадав з фактичним віком людини — 55-річний мозок був схожим на 55-річний.

Тим часом, мозок прихильників регулярної медитації був молодшим — 50-річна людина мала характеристики мозку 42 чи 43-річної.

Медитація сповільнює старіння мозку. Фото Flickr/Nickolai Kashirin

Переваги були найпомітнішими у старших прихильників психологічних практик, повідомляє науковий журнал NeuroImage.

Дослідник Крістіан Газер з університетської лікарні у Єні повідомив: "Ці результати дозволяють нам припустити, що медитація має визначний ефект на збереження молодості мозку, уповільнюючи його старіння протягом усього життя".

Лікар, який співпрацював з американськими та австралійськими вченими, поки не зміг точно пояснити, як саме відбувається процес сповільнення старіння, однак припустив, що "інтенсивні психічні процеси" спричинюють ріст нових клітин та зв'язків мозку.

Медитативні практики можуть зміцнити імунну систему. Фото Flickr/Heather West

Учасники дослідження медитували протягом останніх 20-ти років, інколи по 7 разів на тиждень. Дехто мав навіть 40-річний досвід медитації.

Припускають, що медитація покращує здоров'я кількома шляхами, зокрема, підтримує імунну систему та пом'якшує негативний вплив самотності.

Реклама:

Головне сьогодні