Стійкість інфекцій до антибіотиків стрімко зростає – звіт

— 19 травня 2016, 11:34

Стійкість інфекцій до антибіотиків зростає настільки стрімко, що є ризик втратити їхню ефективність повністю. Це означає, що такі медичні процедури, як кесарів розтин, заміна суглобів чи хіміотерапія стануть занадто небезпечними, повідомляє The Independent.

Якщо світова медична спільнота не вживатиме термінових заходів, інфекції, стійкі до антибіотиків, вбиватимуть 10 мільйонів людей щороку до 2050 року. Це більше, ніж рак вбиває нині, попереджають автори звіту.

Звіт підсумовує дворічний аналіз використання антибіотиків, який ініціював економіст та колишній голова компанії Goldman Sachs Asset Managemet лорд Джим О'Ніл. Дослідження було схвалене урядом Великобританії, стурбованим популярністю антибіотиків у країни.

Вважається, що резистентні до антибіотиків інфекції розповсюджуються через надмірне використання ліків — антибіотиків та протигрибкових засобів — у лікуванні незагрозливих станів, наприклад, звичайної застуди.

Зайве використання антибіотиків сприяє розвитку суперінфекцій, таких, як MRSA.

Дослідження також прогнозує: вживання антибіотиків у свинарстві, розповсюджене через погані умови життя для порятунку свиней від інфекцій, передає певну кількість препаратів людині. Відповідно рівень стійкості бактерій людини до антибіотиків зростає.

Стійкість бактерій до антибіотиків вбиватиме до 10 млн людей щороку, попереджає британський звіт. Фото photo-deti/Depositphotos

"Щоб уникнути жахливих наслідків для людей та економіки, які може спричинити резистентність, треба вжити термінових заходів", — заявили автори дослідження.

Вони також виступають за широку публічну кампанію проти непоміркованого застосування ліків.

Звіт стверджує, що до 2050 року криза з антибіотиками коштуватиме людству 100 трильйонів доларів США.

Реклама:

Головне сьогодні