Хворобу Альцгеймера можна лікувати уві сні – вчені

— 29 липня 2016, 11:59

Дослідження британських науковців показало, що існує також висока ймовірність лікування аутизму уві сні, пише експертка Фіона Макрей для The Daily Mail.

"Ми запропонуємо неінванзивний метод потенційної допомоги мільйонам людей, – розповів провідний експерт дослідження Флавіо Фроліч.

Зараз ми експериментуємо із методикою запобігання згаданим захворюванням. Науковці хочуть запропонувати транскраніальну стимуляцію перемінного струму (tACS), за якого дуже слабкий перемінний електричний струм можна використовувати для покращення діяльності мозку".

Завдяки підтримці деяких процесів мозкової активності можна посилити певні навички людини, наприклад, творчість чи навіть математичні здібності.

[L]Стимулювати мозок науковці пропонують короткими і дуже слабкими потоками електричного струму. Саме уві сні мозкова діяльність спрямована на відсіювання шуму й сконцентрована на зберіганні спогадів.

Перші дослідження були проведені в Університеті Північної Кароліни.

16 чоловіків отримали завдання навчатися чомусь перед сном, а потім науковці перевіряли, що запам'яталося.

Учасників досліджували двічі – під час стимуляції tACS та одразу після пробудження вранці.

Тестування tACS полягало у закріпленні електродів у ключових точках голови з подачею слабкого струму відповідно до різних фаз сну.

Струм був надто слабким, щоб учасники дослідження його відчували, але 12 із 16 добровольців зізналися, що їхня пам'ять покращилася.

Учені довели, що стимулювання мозку вночі допомагає йому краще обробляти й зберігати інформацію про те, що відбулося протягом дня.

"Чим більше ми прогресуватимемо у покращенні короткотривалої пам'яті людини, тим кращими будуть наші результати у лікування таких складних хвороб як шизофренія та захворювання Альцгеймера, – поділився Фроліч.

Ми сподіваємося, що зможемо протестувати цю форму покращення мозкової діяльності у пацієнтів, які мають проблеми зі сном".

Якщо вдасться довести розробку до кінця, науковці створять спеціальні апарати для стимулювання мозку. Уже зараз вони говорять про те, що техніка буде недорогою та вдало замінить важкі для організму пігулки.

Але поки що британські експерти заявляють, що рано говорити, яким буде остаточний результат експерименту.

Саме уві сні мозкова діяльність спрямована на відсіювання шуму. Фото fergregory/Depositphotos

Незалежний експерт зі сну, доктор Ніл Стенлі наголошує, що далеко не у всіх учасників дослідження результати були позитивними.

"Експеримент показав, що люди, яким мозок стимулювали струмом, краще спали у шумних середовищах. Але не до кінця зрозуміло, наскільки добре його потоки можуть впливати на мозкову діяльність протягом дня", – проаналізував дослідник.

Колега експерта, доктор Клер Уолтон вважає, оскільки дотепер немає єдиних ефективних ліків проти хвороби Альцгемера, нове дослідження зможе допомогти у розробці проблеми.

"Експеримент має насправді життєво важливе значення для пошуку нових засобів лікування", – зауважила дослідниця.

Реклама:

Головне сьогодні