Лягати раніше й уявляти море. 5 порад для здорового сну від олімпійських чемпіонів

1925
17 серпня 2016

Тренування для перемоги на Олімпійських іграх має важливе значення, але підготуватися до змагань неможливо без здорового сну, пише The Huffington Post.

"М'язи в основному відновлюються уві сні, а не під час лежання на дивані перед телевізором, – розповідає директор клініки сну Oivauni у Фінляндії Генрі Туомілето. Без відновлення атлети не можуть досягнути піку своїх можливостей".

Який він – сон, гідний олімпійського атлета, розповідають власники золотих медалей найавторитетніших спортивних змагань.

Реклама:

Філ Далхаузер: Вранці все одно стомлені? Подрімайте

Чемпіон з пляжного волейболу Філ Далхаузер розповідає, що між змаганнями не завжди вдається достатньо спати. 36-річний спортсмен лягає приблизно о 23:00 і прокидається десь о 8 ранку.

"Але часто такий режим збивається, – зізнається гравець. Коли я висипляюся, мій розум – світлий і мені легко сфокусуватися. Тому коли не вдається добре поспати вночі, я дрімаю вдень".

Сем Ойсеркіс: Регулярність, регулярність, регулярність

Для члена команди США із веслування, повторення – головний секрет успіху на Олімпіаді.

Він прокидається о 5 ранку й дуже серйозно дотримується розпорядку дня. "Я можу бути надто одноманітним", – зізнається спортсмен.

Реклама:

Але регулярність – це добре, якщо мова йде про сон. Лягати й прокидатися у той самий час – відрегулювати "внутрішній годинник", завдяки якому засинати буде набагато простіше.

Геббі Дуглас: Ляжте раніше, щоб "повалятися"

Тренуючись до Олімпійських ігор у Ріо, 20-річна Геббі Дуглас багато часу приділяла ефективному відпочинку. Здоровий сон, на думку спортсменки, починається із підготовки, коли людина просто лежить у ліжку.

"Я часто лягаю і медитую. Це допомагає мені очистити думки й духовно відносить мене у приємне місце, – розповідає Геббі. Так мені простіше заснути й прокинутися через 8 годин свіжою".

Сенді Морріс: Не нервуйте перед сном

24-річна легкоатлетка стверджує, що нервове перезбудження погіршує відпочинок.  

"Коли я переживаю, намагаюся відкласти всі негативні думки й уявити океан. Я думаю про шум хвиль, які накочуються на берег. Врешті, дійсно засинаю", – ділиться Сенді.

Не нервуйте перед сном. Фото Lazyllama/Depositphotos

Медісон Хаджес: Засинайте вчасно

Для капітана збірної США з регбі, Медісона Хаджеса, секрет вдалого сну – лягати вчасно, щоб бути впевненим, що виспишся.

"Я завжди був серед тих, хто пізно вкладається й любить прокидатися не на світанку, – пригадує 23-річний спортсмен.

"Через кілька днів з'являється відчуття втоми й знижується ефективність. Тому потрібно просто дисциплінувати себе й говорити: "Добре, мені треба лягти спати зараз, тому що це дасть виспатися й показати найкращий результат".Реклама: