У дратівливого тата – неслухняний син. Як емоції батьків впливають на дітей

— 7 серпня 2016, 10:30

Результати нової наукової розробки про вплив стресу батьків на стан здоров'я нащадків публікує The Daily Mail.

Учені провели дослідження у понад 730 родинах із низьким рівнем доходу.

Стрес батьків вимірювали за допомогою опитування – чи згодні вони із певними твердженнями.

Серед таких були: "Я почуваюся, ніби у пастці моїх батьківських обов'язків" чи "Іноді я відчуваю, що моя дитина не любить мене".

Науковці довели, що діти нервових батьків більше ризикують переживати депресії у старшому віці.

ВІДЕО ДНЯ

[L]Стресові реакції батьків сповільнюють розвиток дитини ще з найменшого віку. Крик та нервові зриви погіршують концентрацію уваги та здатність запам'ятовувати нове.

Дослідникам Мічиганського університету вдалося також довести, що хлопчики часто мають гірші мовленнєві навички, якщо їхній батько страждав від хронічного стресу.

Експерти вважають, що це пов'язано тому, що батьки часто відволікаються на інші проблеми через свій емоційний стан, а не контролюють розвиток та поведінку малих.

Доктор Майкл Йогман, голова Комітету американдської академії педіатрії (American Academy of Pediatrics' Committee) згоден, що батьківська турбота про дитину впливає на її мовленнєву здатність.

"З огляду на психосоціальні аспекти розвитку дитини й здоров'я родини в цілому, саме батько визначає, наскільки добре буде розвинена мова у малюка. Роль матері у цьому аспекті зростання дитини – набагато менша", – говорить він.

Головний дослідник проекту Тамеша Хервуд вважає, що часи змінили пріоритети старших стосовно дітей.

"Тато тепер частіше лишається з малим у відпустці по догляду. Батьки активніше беруть участь у вихованні своїх нащадків.

"Вони не повинні відчувати, що "менш мужні" через те, що потребують допомоги. Тато – не менш важливий для маляти, ніж матір. Тому кожен повинен піклуватися про свій емоційний стан", – зауважує Хервуд.

Науковці довели, що діти нервових батьків більше ризикують переживати депресії у старшому віці. Фото photographee.eu/Depositphotos

До того ж, саме чоловік у родині заохочує маля вивчати світ навколо.

"Перші кілька років виховання маляти можуть бути особливо складними для емоційного стану батьків. Якщо чоловікові потрібна допомога у боротьбі зі стресом чи депресією, не треба страждати мовчки. Від цього потерпають діти", – додає доктор Йогман.

Реклама:

Головне сьогодні