Учені невблаганні: секс у похилому віці корисний, але лише жінкам

— 10 вересня 2016, 10:00

Регулярно та з задоволенням займаючись сексом, літня жінка суттєво знижує ризик розвитку в неї захворювань серця.

Тоді як літній чоловік, котрий кохається раз на тиждень або частіше, навпаки, підвищує їхню вірогідність удвічі.

Про це пише The Daily Mail.

Перше масштабне дослідження, присвячене кореляції сексуального життя та стану здоров'я людей похилого віку, провели соціологи з американського Університету штату Мічиган. Воно тривало 5 років та охопило 2200 людей 57-85 років.

Секс захищає жінок від хвороб серця. Фото aletia/Depositphotos

Науковці підозрюють, що гормональні сплески, які відчуває закохана жінка, котра отримує втіху від сексу, несуть у собі величезну користь для її здоров'я. Зокрема, піддослідні пані, котрі мали регулярний секс, майже вполовину рідше потерпали від гіпертонії.[L]

Щодо того, чому чоловікам секс не несе такої ж користі, а радше навпаки, у вчених теж є здогадка. Імовірно, представники сильної статі в літньому віці надто сильно переживають, боячись невдачі у ліжку, і тому кожен сексуальний контакт для них пов'язаний зі стресом, втомою та напругою для серця та судин.

"Більше того, чоловіки похилого віку, котрі називали секс зі своєю партнеркою надзвичайно приємним або таким, що задовольняє, мали вищий ризик серцево-судинних ускладнень, ніж чоловіки, котрі такого не відчували", - зазначає керівник дослідження, ад’юнкт-професор Хуей Лью.

Учені закликають чоловіків поберегтися. Фото diego_cervo/Depositphotos

Дослідниця окремо відзначила імовірну негативну роль препаратів для підвищення потенції, котрими нерідко зловживають літні чоловіки. На думку соціолога, лікарі мали б застерігати своїх літніх пацієнтів про небезпеку надто інтенсивного статевого життя.

Нагадаємо, для літніх представників обох статей дуже корисними є танці. А ще миття посуду та відеоігри.

Реклама:

Головне сьогодні