МОЗ запропонувало кілька простих способів уберегтися від грипу

— 13 жовтня 2016, 11:45

Згідно з даними ВООЗ, у сезоні 2016-2017 років в Україні здебільшого циркулюватимуть штами грипу А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, йдеться на сайті МОЗ.

Оскільки захворювання перш за все вражає верхні дихальні шляхи ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед населення. Наприклад, у Північній півкулі, щорічні епідемії грипу, які відбуваються протягом осені та зими, вражають близько 5-15% населення.

За словами заступниці міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, найефективнішим способом запобігти захворюванню залишається вакцинація, проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги.

[L]Зокрема, при появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати решту людей на небезпеку.

Також варто пам'ятати про власну гігієну та відповідальність перед іншими.

"Для зниження ризику передачі вірусу, люди з симптомами респіраторної інфекції повинні тримати дистанцію від інших та дотримуватися правил гігієни дихальних шляхів для запобігання передачі хвороби: прикривати рот і ніс серветкою при кашлі, або чханні, регулярно мити руки. Ці найпростіші способи профілактики дозволять cкоротити термін хвороби та зберегти здоров'я", – наголосила Сивак.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська розповідає, що ці віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішими.

Тому, перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги. Якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не відчувається кашельвідразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.

"Людям із ризиком тяжкого перебігу грипу H1N1 – з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, надмірною вагою, цукровим діабетом, із появою перших симптомів грипу потрібно негайно звернутися до лікаря",– наголосила Ольга Голубовська.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома. Фото Subbotina/Depositphotos

Завідувачка "Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України" Тетяна Дихановська повідомляє: "Поки що епідеміологічний поріг не був перевищений, але тенденція до збільшення кількості випадків ГРВІ спостерігається".

Про симптоми та профілактику під час грипу та ГРВІ більше можна дізнатися за посиланням.

Раніше завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко застерігала від наслідків "гонконзького" грипу, епідемію якого фахівці очікують уже у грудні.

Експертка підкреслила, що вірус грипу Н3N2 уражає, насамперед, літніх людей та малих дітей.

"В особливій групі ризику діти, народжені після 2008 року (організм яких не стикався з даним штамом). Вони мають бути захищені якнайретельніше. У тих, хто зустрічається з цим вірусом уперше, можуть бути ускладнення у вигляді пневмонії", – зазначила Мироненко.

Реклама:

Головне сьогодні