Лихо без добра? Хіміотерапія потрібна не всім онкохворим – фахівці

— 24 жовтня 2016, 16:00

Тисячі онкохворих проходять "паліативну хіміотерапію", щоб полегшити симптоми раку в останні місяці, пише The Daily Mail.

Такі ліки можуть притлумлювати біль та продовжувати життя пацієнтам.

Традиційна ж хіміотерапія ефективна не завжди й не для кожного із пацієнтів. Тому Британська академія королівських медичних коледжів запропонувала рекомендації для лікарів, наголосивши на тому, що лікувальний ефект від хіміотерапії визначається індивідуально для кожного.

[L]"Хіміотерапія за своєю природою – дуже токсична. Тому для організму людини вона може бути більше шкідливою, ніж корисною. А в результаті, ефект від не ї дає доволі невеликі шанси на повне одужання, натомість викликаючи у пацієнтів марні надії", – йдеться у рекомендаціях.

Натомість організація закликає лікарів обговорювати із пацієнтами всі негативні наслідки опромінення та повідомляти їм про те, що хіміотерапія може не подіяти.

Дослідники говорять про те, що паліативна хіміотерапія, як альтернатива, полегшує симптоми хвороби. У своєму рекомендаційному листі вони застерігають від застосування непотрібних процедур.

"Якщо у хворого пізня стадія захворювання, варто зважити, чи потрібна хіміотерапія взагалі", – наголошується у рекомендаційному листі.

Якщо у хворого пізня стадія захворювання, варто зважити, чи потрібна хіміотерапія взагалі. Фото prudkov/Depositphotos

Одна із упорядників рекомендацій, Дейм Сью, також додає, що поради фахівців не з'явилися "з повітря". І лікарі, і пацієнти часто задумуються про те, наскільки потрібним є подібне лікування.

Реклама:

Головне сьогодні