Жінки стають алкоголіками майже так само часто, як чоловіки – дослідження

— 25 жовтня 2016, 12:00

Аналіз учених університету Нового Південного Уельсу в Австралії даних 4 мільйонів людей, які народилися з 1891-го по 2001 рік, показав, що раніше чоловіки були набагато більш схильні до випивки пити і мали пов'язані з цим проблеми зі здоров'ям.

[L]Нинішнє покоління жінок наздогнало чоловічу статистику, повідомляє ВВС із посиланням на публікацію медичного журналу BMJ Open.

Згідно з дослідженням, на початку XX століття чоловіки у 2,2 рази частіше жінок взагалі торкалися до алкоголю, у три рази частіше за жінок ставали алкоголіками і у 3,6 рази частіше серйозно хворіли на цироз печінки.

Але цей розрив поступово скоротився. Чоловіки трохи більше за жінок п'ють спиртне (в 1,1 рази), вони тільки в 1,2 рази частіше за жінок доводять себе до алкоголізму, не набагато частіше відчувають викликані алкоголем проблеми зі здоров'ям.

Австралійські вчені показали, що жінки п'ють майже стільки ж спиртних напоїв, як чоловіки. Фото [email protected]/Depositphotos

На думку професора Марка Петтікрю з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, причина таких змін полягає не лише у тому, що соціальні ролі чоловіків і жінок змінюються.

"Все більша доступність алкоголю також грає важливу роль, не кажучи вже про те, що реклама спиртних напоїв часто буває спрямована спеціально на споживчий сегмент жінок, особливо юного віку", – вважає Марк Петтікрю.

Реклама:

Головне сьогодні