5 вчинків, які допоможуть уникнути застуди. Лікарі так роблять

— 20 листопада 2016, 11:00

Американський доктор Мехмет Оз для журналу The Oprah Magazine розповів про свої секрети, напрацьовані за тридцять років, нові дослідження та досвід своїх колег.

Він запевняє, що ці всі вчинки гарно працюють і за межами лікарні.

Тримайте ваші руки чистими

Лікарі дуже часто миють руки. Після кожного пацієнта.

Не варто мити руки по 20 разів на день, але переконайтеся, що ви буваєте біля раковини досить часто.

Звичайно, руки потрібно мити перед приготуванням та прийомом їжі, а також після відвідин ванної кімнати та навіть чхання. З собою варто носити дезінфікуючий засіб для рук. Бажано, щоб у ньому було принаймні 60% вмісту спирту.

Підтримування руки у чистоті допомагає запобігти поширенню не тільки грипу, але й інших мікробів, наприклад тих, які викликають розлади шлунку.

Не варто мити руки по 20 разів на день, але переконайтеся, що ви буваєте біля раковини досить часто. Фото Subbotina/Depositphotos

Сон за розкладом

Для хірургів, сон є відповідальністю – у них в руках життя. Але сон також допомагає бути здоровими.

Одне дослідження показало, що люди, які спали вночі шість годин або менше, в середньому мали у чотири рази більше шансів застудитися.

Бажано лягати спати і прокидатися щодня у один і той самий час, бо тоді ваше тіло звикне до графіку і це стане його природним ритмом.

Доктор Мехмет Оз розповідає, що дозволяє собі подрімати 20 хвилин протягом дня. Це дозволяє йому залишатися бадьорим, якщо не вдається вчасно лягти спати.

Бажано лягати спати і прокидатися щодня у один і той самий час. Фото damedeeso/Depositphotos

Запасайтеся вітаміном D

Взимку ми не отримуємо достатньої кількості сонячного опромінення. Це одна з найбільших проблем для нашого тіла.

Коли на вулиці холодно, існує спокуса залишатися у приміщенні весь день, особливо якщо ви працюєте у офісі. Необхідно виходити на повітря хоча б на 15-20 хвилин кілька разів на день. Саме так організм почне виробляти вітамін D потрапивши під УФ-промені (вони є навіть якщо не світить сонечко).

Зазвичай вітамін D пов'язують з депресією, однак також він допомагає організму засвоювати кальцій та підтримує імунну систему, а це в свою чергу може реально знизити ризик грипу.

Необхідно виходити на повітря хоча б на 15-20 хвилин кілька разів на день. Фото Subbotina/Depositphotos

Захистіть свій імунітет

Лікарі знають про важливість зміцнення імунної системи.

Першим кроком для цього взимку є вакцинація проти грипу. Багато лікарень вимагають від своїх працівників її проходити.

[L]Вакцинація займає всього кілька хвилин, але її потрібно здійснити до початку епідемічного сезону, який триває з грудня по березень.

За даними недавнього дослідження, для людей, які хворіють на цукровий діабет, щеплення від грипу є особливо важливим, адже це може скоротити ризик інсульту та серцевої недостатності на 30% та 22% відсотків відповідно.

Доктор Мехмет Оз щодня п’є також чай із ехінацеї. Дослідження показують, цей квітковий настій може запобігти застуді, а у разі захворювання полегшити симптоми.

Також, якщо відчуваєте перші симптоми застуди, то додайте до раціону пігулки вітаміну C та цитрусових фруктів.

Знаходьте час на фізичні вправи

Взимку ви не маєте можливість бути фізично активними на відкритому повітрі, однак це не означає, що потрібно повністю відмовитися від таких занять.

Невелика розминка, стрибки або віджимання, чи кілька вправ йоги прямо у офісі розженуть вашу кров та знову зарядить вас енергією.

Роблячи ці вправи бажано провітрювати приміщення.

Реклама:

Головне сьогодні