МОЗ: дітей не потрібно "заліковувати" сиропами та бездоказовими препаратами

4171
25 листопада 2016

Про це нагадав керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міськдержадміністрацій, Українського центру грипу та ГРВІ заступник міністра Олександр Лінчевський у листі від 24 листопада.

У документі, який оприлюднений на сторінці Лінчевського у Facebook, зазначається, що Міністерство охорони здоров'я стурбоване поширеною практикою надмірного та необґрунтованого призначення без рецептурних ліків для симптоматичного лікування неускладнених ГРВІ у дітей.

Реклама:

Спираючись на сучасні доказові клінічні настанови, протоколи та рекомендації, заступник міністра нагадує, що антибіотики, противірусні препарати, імуномодулятори та інтерферони не рекомендовані для дітей.

"Сиропи від кашлю" можуть бути шкідливі для дітей до 4 років.

А ефективність вітамінів, антигістамінних та рослинних препаратів при лікуванні ГРВІ у дітей не доведена.

 

Лінчевський наполягає на тому, що до відома головних лікарів закладів охорони здоров'я потрібно донести інформацію про неприпустимість поліпрагмазії (одночасного, нерідко необґрунтованого, призначення декількох препаратів) в лікуванні ГРВІ та грипу у дітей.

З медперсоналом і пацієнтами потрібно проводити роз’яснювальну роботу щодо неефективності використання цих груп препаратів та потенційної шкоди самолікування.

Реклама:


Реклама: