Вчені виявили в людському організмі новий орган

— 4 січня 2017, 12:11

У травній системі людини виявили новий орган — брижу.

Раніше вчені вважали, що брижа складається з окремих і різних за типом фрагментів та не є окремим органом.

Однак останні дослідження, які були опубліковані у впливовому науковому журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology, стверджують, що брижа — це окремий орган.

Брижа (в англійській мові - mesentery) на зображенні ScienceAlert

То що таке брижа? Це подвійна складка очеревини — оболонки, яка вистеляє стінки черевної порожними та огортає органи у ній. Ця подвійна складка прикріплює тонкий кишечник до черевної порожнини і утримує все в одному місці.

"У рецензованій та оцінений іншими науковцями роботі, ми пишемо, що в тілі людини є орган, який раніше не визнавався як орган", — каже дослідник з Університетського госпіталю Лімерик (Ірландія) Дж.Кельвін Коффі. Він є автором наукової статті у The Lancet Gastroenterology & Hepatology

Це нове відкриття має допомогти у дослідженнях захворювань органів черевної порожнини, адже тепер можна буде класифікувати захворювання травної системи з позиції цього окремого органу.

Новий орган вже вносять до підручників для студентів-медиків, пише ScienceAlert.

А класичний популярний англомовний підручник з анатомії "Анатомія Грея" вніс правки і пише про брижу як новий орган в тілі людини.

Як додає The Independent, відтепер в тілі людини є офіційно 79 органів. Крім 5 життєво необхідних (серце, мозок, печінка, легені та нирки), є ще 74, які підтримують нашу життєдіяльність.

Реклама:

Головне сьогодні