Тодуров пояснив високі ціни на ліки для Інституту Серця

— 7 січня 2017, 14:35

Чинне законодавство дозволяє купити препарат "Цефопектам" за ціною не вище 92,20 гривень за один флакон. Саме за таку ціну і купив препарат "Інститут Серця" МОЗ.

Таке пояснення надав директор Інститут Серця Борис Тодуров на своїй сторінці у Facebook.

Додавши до ціни 92,20 гривень за флакон 7% податків та 10% надбавки постачальника, виходить ціна 108,52 грн. За стільки грошей Інститут Серця зауповував "Цефопектам" у ТОВ "Галафарм".

Як повідомляла адвокат Євгенія Закревська, звичайним покупцям ця ж компанія продає цей самий препарат того самого виробника по 68,52 грн. Тоді як Інститут Серця закуповує його за 108,52 грн.

ВІДЕО ДНЯ

Виробник "Цефопектаму" НВЦ "Борщагівський ХФЗ" опублікував заяву, де вказав: він реалізує цей препарат за ціною 65 грн за флакон з ПДВ.

З заяви виробника препарату: "Доводимо до відома всіх заінтересованих осіб, що ПАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ" дійсно є виробником препарату Цефопектам (порошок для розчину для ін’єкцій: 1 г. цефоперазон – 1 г. сульбактам), та реалізує даний препарат для оптових компаній та закладів охорони здоров`я за ціною не вище 65 грн. з ПДВ за один флакон."

Як пояснив Борис Тодуров, Інститут при своїх закупівлях опирався на наказ МОЗ, який регулює оптово-відпускну ціну на препарат. У цьому вказано, що такою для "Цефопектаму" є 92,20 грн.

Далі Борис Тодуров зацитував підпункт 2 пункту 1 постанови Кабміну від 02.07.2014 N240 "Про референтне ціноутворення на лікар.засоби та вир.медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів".

Чинна Постанова "Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення"

Згідно з ним, "установи, що фінансуються з державних та місцевих бюджетів, закуповують лікарські засоби за цінами, які не перевищують рівня задекларованих оптово-відпускних цін (в нашому випадку 92.20 грн) з урахуванням податків та зборів(7 % ПДВ, отже 92.20*1.07=98,65 грн), а також граничних постачальниц.-збутових торгівельних надбавок (тобто не перевищувати 10%, маємо 98,654*1,1=108,52 грн)", - вказав Тодуров.

Тобто він сам визнав, що Інститут закупив препарат за найвищою можливою ціною, яку дозволяє купити чинне законодавство.

Це не означає, що МОЗ зобов'язує купувати препарат за ціною не нижчою, аніж 92,20. Ця сума визначена як найвища з допустимих в державних закупівлях.

Як приклад, Інститут Раку закупив цей самий препарат "Цефопектам" за ціною у 62 гривні, вказує Олександра Устінова з Центру протидії Корупції.

"Виявляється, якщо не намагатися обдурити систему, розбиваючи лоти на допорогові закупівлі, то той самий препарат можна купити було не по 102 грн, а по 62, а саме на 40% дешевше. Додатково на 40% більше хворих Тодурова могли б отримати цей необхідний антибіотик", - додала Устінова.

Як відомо, на початку року виник скандал між директором Інституту Серця Борисом Тодуровим та Міністерством охорони здоров'я. Тодуров звинуватив МОЗ у зриві закупівель необхідних препаратів, а також відмові Інститутові відкрити філії у Донецбкій та Луганській областях.

[L]Борис Тодуров зауважив, що МОЗ блокує діяльність Інституту Серця.

На ці звинувачення МОЗ відповів: цього року всі препарати для Інституту Серця вперше закуплять міжнародні організації, а не Міністерство охорони здоров'я.

Станом на 3 січня 2017 року оголошено 5 із 6 тендерів (останній мав бути оголошений у середу, 4 січня).

За напрямком "серцево-судинні захворювання" буде закуплено медичних засобів на 357,2 млн грн.

А відкривати лікарні для підвищення доступності кардіохірургічної допомоги мають обласні державні адміністрації, а не Інститут серця.

МОЗ пояснює, що "згідно з Концепцією децентралізації в Україні, забезпечення надання високоспеціалізованої медичної допомоги відноситься до основних повноважень органів місцевого самоврядування обласного рівня".

А Інститут Серця "може надавати, консультативну, організаційно-методичну допомогу закладам охорони здоров’я з питань кардіології, рентгенендоваскулярної діагностики та лікування, хірургії серця і магістральних судин, судинної хірургії, сприяти підвищенню кваліфікації медичних кадрів".

Реклама:

Головне сьогодні