МОЗ: регіони зможуть самі визначити, які лікарі їм потрібні

— 28 лютого 2017, 13:58

Громади можуть самі вирішувати, чи доцільно їм утримувати первинній ланці вузьких медичних спеціалістів.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, яке воно надало представникам місцевих громад щодо доцільності створення Центрів первинної медичної допомоги в ОТГ.

Якщо в громаді є бажання, крім базових послуг первинної медичної допомоги, мати, наприклад масаж, стоматологію, ще щось, це абсолютно не буде заборонено. Фото solgas/Depositphotos

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснив, що ЦПМД – це велика структура, яка крім власне медичної частини, має велику адміністративну складову. Тому в об’єднаних територіальних громадах є сенс створювати його тільки тоді, коли населення громади відносно чисельне.

"У нашому листі-роз’ясненні ми передбачили орієнтир на рівні 30 тисяч осіб, – наголосив заступник міністра, – але це не є жорстка рамка. Наприклад, на 22 тисячі мешканців при певних умовах є сенс створювати Центр, але ЦПМД на 5 чи 6 тисяч населення, де потрібно 2-3 лікаря, – недоцільно. Адже утримувати в такій структурі головного лікаря, бухгалтера, економіста, статиста, водія – фінансово неефективно".

[L]Стосовно рішення щодо того, аби на первинній ланці працювали стоматологи, медичні лабораторії чи фізкабінети, заступник міністра підкреслив, що держава не буде регулювати питання медичної інфраструктури в громадах.

"Держава повинна покривати виключно медичну послугу. На первинній ланці допомоги держава буде виплачувати вартість лікування пацієнта на рік. І кошти будуть йти постачальнику медичної допомоги.

Якщо в громаді є бажання, крім базових послуг первинної медичної допомоги, мати, наприклад масаж, стоматологію, ще щось, це абсолютно не буде заборонено жодним регуляторним документом МОЗ, якщо громада бажає оплачувати це з місцевого бюджету", – поінформував Ковтонюк.

Реклама:

Головне сьогодні