Учені записали на ДНК операційну систему, фільм 1895 року і сертифікат Amazon

— 3 березня 2017, 17:19

Науковці колумбійського університету та Центру генних досліджень Нью-Йорка записали на ДНК 6 файлів, серед яких короткий фільм і комп'ютерна операційна система.

На думку вчених, ДНК є ідеальною платою для зберігання інформації, вона ультра компактна й може слудити сотні тисяч років, йдеться на Phys.org.

"ДНК не зіпсується з часом як касетні плівки чи CD-диски і вона не застаріє. Хоча якщо так трапиться – у нас будуть великі проблеми", – сказав професор комп'ютерної інженерії у Колумбійському університеті Янів Ерліх.

Учені записали на ДНК операційну систему, фільм 1895 року і сертифікат Amazon. Фото Wavebreakmedia/Depositphotos

Дослідники записали на "вічний носій" 6 файлів, серед яких комп'ютерна операційна система, французький фільм 1895 року про прибуття поїзда, 50-доларовий подарунковий сертифікат від онлайн-магазину Amazon, комп'ютерний вірус, табличку "Pioneer" і наукову роботу з теорії інформації 1948 року Клода Шеннона.

Науковці стиснули усі файли в один, а потім розділили їх на короткі рядки двійкового коду, що складаються з одиниць і нулів.

[L]Використовуючи спеціальний алгоритм, вони у довільному порядку "впакували" у рядки так званих "крапель" і потім трансформували одиниці й нулі у кожній "краплі" до 4 нуклеотидних основ ДНК: аденін, гуанін, цитозин і тимін.

Загалом дослідники згенерували 72 тисячі ДНК-ланцюгів, кожен довжиною 200 нуклеотидів і відправили текстовий файл, що їх описує в організацію Twist Bioscience, що спеціалізується на перетворенні діджитал-даних на біологічні.

Через 2 тижні команда розробників отримала ДНК-молекули, які містили всю інформацію.

В результаті, науковці показали, що винайдена стратегія кодування на ДНК може працювати на 215 петабайтів на один грам ДНК.

Реклама:

Головне сьогодні