Тест

#ВакциниПрацюють: 5 фактів про щеплення до Міжнародного тижня імунізації

24 квітня розпочався Міжнародний тиждень імунізації, спрямований на інформування про користь вакцинації у боротьбі людей різного віку із важкими недугами.

Цьогоріч тиждень імунізації проходить під галом #ВакциниПрацюють (#VaccinesWork) – це має підкреслити, що щеплення рятують мільйони життів і визнані одними із найбільш успішних та економічно ефективних практик у світовій охороні здоров'я, повідомляє ВООЗ.

Сьогодні у світі все ще налічується 19,4 мільйона невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей.

[L]Для збільшення темпів імунізації у 2012 році було започатковано Десятиліття вакцин. Відтоді почав діяти Глобальний план дій щодо щеплень у світі.

Цей план був схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2012 року і покликаний до 2020 року за рахунок загального доступу до імунізації запобігти мільйонам смертей від хвороб, які здатна попередити імунізація.

У 2017 році міжнародні організації охорони здоров'я вирішили під час відзначення Міжнародного дня імунізації вкотре звернути увагу на підвищення інформованості про критичне значенні вакцинації протягом усього життя людини.

В рамках кампанії 2017 року організатори Міжнародного тижня імунізації прагнуть привернути увагу до важливості імунізації як одного з пріоритетів для інвестицій в глобальну охорону здоров'я.

На думку фахівців міжнародних організацій охорони здоров'я, планова імунізація є наріжним каменем ефективної первинної медико-санітарної допомоги.

Крім того, імунізація є однією з основоположних стратегій для боротьби з вірусним гепатитом, охорони здоров'я підлітків та підвищення якості допологової допомоги і підтримки новонароджених.

Щоб запобігти некоректному розумінню вакцинації ВООЗ пояснила 5 фактів про вакцини.