САП не знайшов порушень у міжнародних закупівлях відомства Супрун

186
7 липня 2017

Спеціалізована антикорупційна прокуратура таки закрила справу відкриту на службових осіб Міністерства охорони здоров'я України за фактом закупівлі ліків із залученням міжнародних організацій.

Слідчі не зафіксували у діях службових осіб МОЗ будь-яких ознак складу злочину передбаченого ст. 210 КК України, йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на її сторінці у Facebook.

Уточнюється, що кримінальне провадження №42017000000000562 на співробітників МОЗу було відкрито 27 лютого 2017 року. Приводом були "відомості із засобів масової інформації, які були розміщені в мережі інтернет".

За результатами проведення досудового розслідування 6 липня 2017 року прокурором прийнято рішення про закриття вищевказаного кримінального провадження.

Цікаво, що раніше "Українській правді. Життя" про закриття цього провадження вже повідомляли у Національному антикорупційному бюро України.

Там називали іншу дату – 30 березня 2017 року.

Раніше "Українській правді. Життя" про закриття цього провадження вже повідомляли у Національному антикорупційному бюро України

Нагадаємо, йшлося про те, що "службові особи МОЗ України вчинили нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах (понад 4 млрд грн), що призначались для закупівлі ліків, шляхом їх розміщення на банківських рахунках".

Два роки тому Верховна Рада ухвалила закон про здійснення державних закупівель ліків через міжнародні організації.

Він зобов’язав Міністерство охорони здоров’я делегувати цим організаціям придбання низки препаратів.

З початку 2017 року голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець наполягає на тому, що "міжнародні організації поставляють препарати за завищеними цінами з неприпустимими термінами придатності". Зокрема, про це вона заявила у понеділок, 13 березня, на погоджувальній раді.

Богомолець попросила голову антикорупційного комітету Єгора Соболєва перевірити закон про міжнародні закупки препаратів на предмет корупційної складової.

У свою чергу у МОЗі запевняють, що "залучення міжнародників до закупівель дозволило зекономити бюджетні кошти шляхом придбання ліків без корупційних схем, а пацієнти отримали більше препаратів для лікування".

23 березня 2017 року Уляна Супрун на своїй сторінці у мережі Facebook написала, що провела робочу зустріч з генпрокурором Юрієм Луценком та його радником Богданом Витвицьким.