Вчені науково підтвердили, що їсти перед сном не варто. Але в кожного цей час різний

— 13 вересня 2017, 12:52

Деякі стверджують: щоб залишатися струнким не треба їсти пізніше, ніж за дві години до сну.

Вчені науково підтвердили, що їсти перед сном не варто. Але в кожного цей час різний. Фото Baton72/Depositphotos

Інші виступають за те, щоб переший повноцінний прийом їжі відбувався в обід, щоб таким чином дати тілу більше вечірнього часу на травлення.

До цих пір на цю тему було проведено мало досліджень.

Новий експеримент підтверджує, що наш внутрішній годинник може бути більш відповідальним за збільшення ваги, ніж ви думаєте, пише The Independent.

[L]Сон та циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі, досліджували на 110 дорослих піддослідних віком від 18 до 22 років на базі жіночої лікарні у Бостоні, штат Массачусетс, США.

ВІДЕО ДНЯ

Експеримент проводився 7 днів. За допомогою додатку всі спожиті продукти харчування були зареєстровані. В лабораторії оцінювали склад тіла і час виділення мелатоніну (який позначає початок сну).

Дослідники виявили, що дійсно потрібно чекати кілька годин після їжі, перш ніж лягати спати, так щоб ваше тіло встигло переварити харчі.

Учасники з найвищим вмістом жиру в організмі споживали більшу частину своїх калорій незадовго до сну, коли їх рівень мелатоніну був високим.

І навпаки – ті, хто мав нижчий відсоток жиру в організмі, як правило, лягали спати через кілька годин після закінчення прийому їжі.

"Ми виявили, що кореляція часу прийому їжі та рівня мелатоніну, маркера біологічної ночі людини, пов'язані з більш високим відсотком жиру в організмі та ІМТ.

При цьому кількість або склад їжі не важливий", – пояснює автор дослідженя, доктор філософії, дослідник з відділу сну та циркадних розладів у BWH Андрій Макхілл.

"Ці дані показують, що ваша вага більше залежить від вашого власного біологічного часу, а не від реального часу дня", – додав він.

Реклама:

Головне сьогодні