Українці на півроку забезпечені сироватками від правця та ботулізму – МОЗ

— 27 жовтня 2017, 11:41

Україна отримала 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну та 200 доз імуноглобуліну проти правця.

Україна отримала 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну. Фото digicomphoto/Depositphotos

Ліки європейського виробництва від небезпечних хвороб Міністерству охорони здоров’я передав Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні.

"Надана кількість ліків, які Україна отримала як гуманітарну допомогу, повністю покриє потребу українського населення на наступні шість місяців", – зазначають у МОЗі.

[L]Сироватки зберігаються на спеціалізованому складі ДП "Укрвакцина" Міністерства охорони здоров'я і будуть в найкоротші строки надаватися в разі потреби.

У МОЗі уточнюють також, що вже цього року необхідно включити закупівлю медикаментів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності (дифтерія, правець, сказ, ботулізм, малярія) в централізовані державні закупівлі.

"Для цього ми підготували розрахунки до бюджетної програми закупівлі медикаментів для хворих на ці інфекційні захворювання.

Централізована закупівля таких ліків стане можливою після внесення змін до закону "Про державний бюджет України на 2017 рік", – пояснюють у відомстві.

Ботулізм – це харчова інтоксикація зумовлена споживанням продуктів, що містять ботулотоксини.

Збудник розмножується в анаеробному стані (без кисню) та за неправильних умов зберігання чи транспортування (консерви, в’ялена та солона риба, ковбаси, шинка). Цього року на ботулізм в Україні захворіли 108 людей.

Найбільш ефективним способом уникнути ботулізму є дотримання правил безпеки: уникати споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості.

До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки вона могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічну обробку.

Також варто уникати споживання продуктів, якщо ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їхнього зберігання та транспортування.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами.

Від важких форм захворювання смертність сягає більше 50%. Цього року в Україні зареєстрували 13 випадків правця.

Реклама:

Головне сьогодні