Шлюб рятує від старечого слабоумства – підтверджують 800 тисяч людей

— 29 листопада 2017, 16:52

Аналіз 15 досліджень, які залучили понад 800 тисяч учасників, показав, що самотні люди старшого віку на 42% частіше мають вікове слабоумство (деменцію), овдовілі – на 20%.

Фото michaeljung/Depositphotos

Статистика ж, хто був у шлюбі, але розлучився не була показовою для науковців з лондонського University College, йдеться на The Guardian.

Факт того, що овдовілі люди частіше потерпають від деменції, науковці пов'язали з тим, що вони пережили сильний стрес втрати другої половинки.

[L]"Наше дослідження мало на меті показати, що люди у шлюбі живуть довше й мають міцніше здоров'я. Причин цьому може бути багато, наприклад, коли старші люди живуть у парі, вони більш заможні – це також може вплинути на стан їхнього здоров'я", – розповіла учена Центру дослідження Альцгеймера у Британії Лора Фіппс.

Серед інших причин, чому шлюб запобігає старечому слабоумству, науковці називають розвиток здорових звичок один одного у парі, бажання якомога довше побути зі своїм партнером та доглядати за ним, ефективніша соціалізація.

Спільна справа об'єднала 80-річну пару із Великої Британії, яка раптом вирішила продати побутову техніку, придбану ще 1956 року. Що дивовижно – плита, бойлер, пралка досі працюють!

Реклама:

Головне сьогодні