Здорові пологи можуть тривати довше, ніж зараз вважається – дослідники

— 17 січня 2018, 12:14

Протягом десятиліть лікарі керуються нормою, що шийка матки у жінки в процесі родів має розширюватися принаймні на 1 сантиметр на годину.

Якщо процес відбувається повільніше, то зазвичай вважають родову активність недостатньою, медикаментозно стимулюють пологи та роблять кесаревий розтин.

Довготривале "правило" для жінок оскаржує нове дослідження, яке провели спеціалісти відділу репродуктивного здоров'я та досліджень Всесвітньої організації охорони здоров'я, пише видання Science News.

Протягом десятиліть лікарі керуються нормою, що шийка матки у жінки має розширюватися
на 1 сантиметр на годину. Фото olesiabilkei/Depositphotos

Вони зібрали дані про понад 5500 жінок-породіль у 13-х лікарнях Нігерії та Уганди.

Всі жінки були природньо запліднені, вперше вагітні, мали в утробі одне дитя та здорові вагінальні пологи.

ВІДЕО ДНЯ

Дослідження показало, що у більшості жінок розширення було повільніше, доки ширина шийки матки не збільшилася до 5 сантиметрів, після чого пологи прогресували швидше.

Індивідуальні показники породіль різняться.

[L]У деяких жінок розширення від 4 до 5 сантиметрів відбулося протягом двох годин, для інших це зайняло до семи годин.

"Є кілька аспектів прогресування пологів, і розширення шийки матки є лише одним з них", –пояснює керівник групи дослідників з ВООЗ Олуфемі Оладапо.

За його словами, якщо життєво важливі показники матері та дитини в порядку, голова дитини знижується, то швидкість розширення, менша за 1 сантиметр на годину, не є достатньою підставою для втручання.

"Замість цього, лікарям слід підтримувати жінку, надаючи їй їжу, напої, полегшувати біль, надати їй свободу пересування та допомогти знайти позицію, в якій їй комфортно", – каже Оладапо.

Нове дослідження підтверджує результати останніх досліджень, присвячених вагітним жінкам у Сполучених Штатах, Японії та інших країнах.

Тим не менше, деякі лікарі досі помилково класифікують повільну родову діяльність як ненормальну, що призводить до непотрібних, потенційно ризикованих втручань, таких як кесаревий розтин.

"Це потребує повторюваних досліджень та послідовних відкриттів, щоб змінити довготривале переконання. Лікарям треба розуміти, що існує велика різноманітність (родових) діяльностей", – говорить Арон Коугей, спеціаліст з родів в Орегонському університеті охорони здоров'я і науки в Портленді, який не був залучений до дослідження.

Реклама:

Головне сьогодні