Учені навчилися виявляти аутизм у дітей за аналізом крові

4760
20 лютого 2018

Дослідники Ворицького університету встановили зв'язок між аутизмом та порушення балансу білків у плазмі крові.

Фото amoklv/Depositphotos

Вони створили нові форми аналізів крові та сечі, які можуть визначати цей розлад розвитку нервової системи у дітей, повідомляє The Independent.

Ці тести, як переконують науковці, є першими у своєму роді і можуть допомогти дітям із аутизмом отримувати потрібне лікування набагато раніше, ніж це відбувається зараз.

Реклама:

Аутичні розлади переважно позначаються на соціальній взаємодії дітей, їхній здатності до спілкування, у них може бути порушення мовлення, з'являтися прояви гіперактивності, труднощі з адаптацією до нового середовища.

Оскільки існує дуже широкий спектр симптомів, які можуть вказувати на аутизм, на ранніх стадіях прояву цього розладу точно діагностувати його вдається не завжди.

Саме проблему ранньої діагностики може вирішити винахід  дослідників Ворицького університету.

Науковці виявили, що найбільш надійний для таких випадків тест визначає рівень білків у плазмі крові.

У плазмі дітей із розладами аутичного спектра дослідники помітили підвищені кількості дітирозіну, а також кінцевих продуктів приєднання вуглеводів, які часто накопичуються при діабеті, хворобах нирок, нейродегенеративних захворюваннях.

За вмістом таких молекул в крові дитини дослідники змогли cпрогнозувати аутичні розлади з точністю 90%, а відсутність – з точністю 87%.  

Реклама:

Дослідники також вважають, що подальша розробка нових тестів допоможе визначати причини появи аутичних розладів.Реклама: