Австралієць та наш МОЗ створять "гарячу лінію" для запобігання самогубств українців

— 5 лютого 2018, 11:44

В Україні створять національну телефонну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубству.

Над такою ініціативою спільно працюють Міністерство охорони здоров'я та громадські організації зі сфери психічного здоров’я.

"Україна є однією із 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів, водночас, наші показники є одними із найвищих у Європі.

Військовий конфлікт на Сході країни посилює емоційну кризу", – зазначають у МОЗі.

Австралієць та наш МОЗ створять "гарячу лінію" для запобігання самогубств українців.
Фото mihtiander/Depositphotos

Проект назвається "Лінія життя. Україна". Його очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації "LifelineAustralia" – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

ВІДЕО ДНЯ

Найкращі світові практики організації подібної гарячої лінії зводяться до таких елементів: робота в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

[L]"У Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям", – зазначає Шмігель.

Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть у "Лінію життя", ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя".

Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими співтовариствами щодо можливих форм підтримки.

Реклама:

Головне сьогодні